Hea riigiportaali külastaja!

Seoses hooldustöödega on neljapäeval, 11. veebruaril kella 06.00–09.00 tõrkeid sotsiaalkindlustusameti teenuste töös,
kella 20.00–22.00 kogu portaali töös ning kella 22.00–00.00 haigekassa teenuste töös.
Vabandage võimalike ebamugavuste pärast!


 

Sulge

Liigu järgmisele sisuosale

Liigu järgmisele sisuosale

Liigu järgmisele sisuosale

Ettevõtte registreerimine

Kui olete leidnud sobiva ettevõtlusvormi, valinud ärinime ning tegevusala, saate alustada ettevõtte registreerimist. Selleks on kaks võimalust: elektrooniline registreerimine e-äriregistri ettevõtjaportaalis või notari kaudu. Äriregistri pidaja kannab teie ettevõtte äriregistrisse.

Elektrooniline registreerimine e-äriregistri ettevõtjaportaalis 

Elektrooniline registreerimine on kõige mugavam ja kiirem võimalus ettevõtte asutamiseks. E-äriregistri ettevõtjaportaali sisenemiseks ja registreerimise läbiviimiseks vajate ID-kaarti või mobiil-ID`d ning digitaalallkirjastamise tarkvara. 

Äriühingu saate registreerida elektrooniliselt ettevõtjaportaalis vaid siis, kui kõik asutamisega seotud isikud (juhatuse liikmed, asutajad, nõukogu liikmed jt) saavad esmakandeavalduse ja asutamisdokumendid digitaalallkirjastada.

Ettevõtjaportaalis on võimalik registreerida osa-, täis- ja usaldusühingut, mittetulundusühingut ning alustada ettevõtlust FIE-na. Tulundusühistut ning aktsiaseltsi elektrooniliselt asutada ei ole võimalik.

Osaühingu elektroonilisel registreerimisel tuleb sisestada asutajate ning loodava ühingu andmed, ärinimi, kujundada tüüppõhikiri, tasuda riigilõiv ja soovi korral teha osakapitali sissemakse. Ettevõtjaportaal võimaldab osaühingu asutamist ka ilma kohese osakapitali sissemakseta.

Elektroonilise registreerimise detailne juhend

Ettevõtte saab elektrooniliselt registreeritud paarikümne minutiga, ent mõistlik on arvestada ajakuluks siiski üks tööpäev.

Ettevõtte registreerimine notari abil 

Kindlasti tuleb teil asutada ettevõte notari abil, kui:

  • äriühingu põhikapitali sissemakse pole rahaline, vaid rahaliselt hinnatav ja osaühingule üleantav asi või varaline õigus (näiteks seadmed, tarkvara vms)
  • äriühingu asutajad ei saa asutamisdokumente digiallkirjastada.

Esmalt tasuge põhikapitali sissemakse ning riigilõiv. Seejärel tuleb teil notari abiga koostada ja äriregistrile esitada järgnevad dokumendid:

  • asutamisleping
  • põhikiri
  • avaldus
  • sidevahendite andmed
  • panga tõend põhikapitali sissemakse kohta
  • tõend riigilõivu tasumise kohta.

Notar valmistab teile ette vajalikud dokumendid ning notaribüroodes on olemas ka kõik äriühingute asutamiseks vajalikud näidised ja dokumendipõhjad. Ettevõtte asutamine notari kaudu võtab aega üldjuhul 2-3 päeva.

Notarite kontaktandmed

Viimati muudetud 7. oktoober 2015

Saada sõbrale

Sulge

*
*
*
*
Tühista

Kirjuta ja küsi

Sulge

Kui te ei leidnud oma küsimusele vastajat tabelist Mul on küsimus, siis kirjutage meie meeskonnale. Kasutajatugi töötab E-N 8.30-17.00, R 8.30-16.00 ja vastamise aeg on 7 tööpäeva.

*
*
*
*
Tühista