Liigu järgmisele sisuosale

Liigu järgmisele sisuosale

Teavituste saatmine portaalis

1. Sisenege riigiportaali (ID-kaardi, mobiil-ID või internetipanga kaudu), valige Minu asjad -> Minu kalender -> Teavituskalendri haldus. Kui teil on mitme asutuse teavituskalendri halduse õigus, siis valige asutus, mille alt soovite teavitusi saata. 

Teavituskalendri haldus
Teavituskalendri haldus

2. Uue teavituse saatmiseks klikkige teavituste nimekirjas nupule lisa uus teavitus.

Nupp lisa uus teavitus
Nupp lisa uus teavitus

3. Uue teavituse lisamiseks täitke kohustuslikud väljad:

  • nimetus
  • teavituse sisu - saab täita kolmes keeles
  • teavituse aeg
  • liik (kas kohustuslik või tellitav ja teavituseliigi nimetus) - pärast teavituse lisamist liiki enam muuta ei saa
  • kas soovite teavituse saajate ringi kitsendada ehk lisada kindlate isikute/asutuste koode.

Kui valite saada kõigile, siis saadetakse teavitus kõigile, kellel see on kohustuslik või kes on seda tüüpi teavituse tellinud. Salvestamiseks vajutage nuppu lisa. Teavituse kustutamise ja tühistamise kohta vaadake punkti 10.

4. Saatmise aeg tähendab aega, mil teade saadetakse neile, kellele on teavitus kohustuslik või kes on selle tellinud. Pärast teavituse saatmist enam saatmise aega muuta ei saa. Kui jätate välja saatmise aeg täitmata ja vajutate lisa, siis on teavitus salvestatud, kuid ei ole veel kasutajatele saadetud ning te saate veel teavituse andmeid muuta ilma, et teavituse saajatele muudatused näha on.

5. Teavituse saatmiseks täitke väli saatmise aeg, mis märgib aega, millal soovite selle teavituse kasutajatele saata ning teavituse saatmiseks vajutage nuppu saada. Kui jätate saatmise aja täitmata ja vajutate nupule saada, siis pakub süsteem võimalust teavitus kohe välja saata.

Teavituse lisamise nupud
Teavituse lisamise nupud

6. Salvestatud teavituse kohta on võimalik saata omale ka test teadet, et kontollida, kuidas seda kasutajatele näidatakse. Test teate saatmisel saate märkida e-posti, valida kas teavitus on eraisikule või ettevõtjale mõeldud ning mis keeles teavituse mall saata.

7. SMS-teavituse saatmiseks lisage uus teavitus ning kui teie asutusel on sõlmitud SMS-teenuse kasutamise leping, ilmub väli SMS-teavituse sisu. Lisage teavitus, mille pikkus on kuni 160 tähemärki. SMS-teavituse sisu saate lisada kolmes keeles ning sõnumi saaja saab teate selles keeles, milles ta oma teavitused tellinud on. Samuti saate kindlale mobiilinumbrile saata SMS teavituse test teate.

8. Salvestatud ja saadetud teavituste kohta saate teavituse saajale saata eraldi meeldetuletuse. Pärast meeldetuletuse lisamist kuvatakse kõik selle teavituse meeldetuletused nimekirjas. Kuni meeldetuletus ei ole välja saadetud, saab seda kustutada. Samuti saab test teadet saata meeldetuletuse kohta.

9. Teavitust saab muuta ja ka juba sisestatud andmeid kopeerida, et nende põhjal lisada/saata uut teavitust.

10. Salvestatud teavitust saab kustutada ning saadetud teavitust saab tühistada. Kui teavitus on tühistatud, siis kuvatakse seda endiselt kasutajatele kalendris, kuid märkega, et see on tühistatud. Samuti saadab süsteem välja e-kirja adressaatidele, kelle teavitus on tühistatud.

1. Testteate saatmine

Pärast teavituse salvestamist saate iseendale saata testteate. Salvestatud teavituse all valige saada testteade ning märkige:

  • e-post
  • mobiilinumber (kui teavitusel on ka SMS-teavituse võimalus)
  • valige, kas teavitus on mõeldud eraisikule või ettevõtjale
  • valige, mis keeles teavituse mall saata.

Nii saate kontollida, kuidas teavitust kasutajatele näidatakse. Ka lisatud meeldetuletuste kohta saate iseendale saata testteate.

Viimati muudetud 8. oktoober 2015