Liigu järgmisele sisuosale

Liigu järgmisele sisuosale

Liigu järgmisele sisuosale

Internetidomeeni registreerimine

Internetidomeeni registreerimine on ettevõtte asutamisel vabatahtlik. Ettevõttele kodulehe loomise puhul on oluline sobiv domeen registreerida varakult.

Miks registreerida .EE domeen?

Eesti riigitunnusega tippdomeen (.EE) muudab teie isikliku või teie ettevõtte kodulehe Eesti klientidele lihtsamini leitavaks. Kui kasutaja sisestab näiteks Google otsingumootorisse märksõna, tõstab see automaatselt ettepoole tulemused, mis viitavad .ee lõpulistele domeenidele. Läbi .EE lõpulise domeeni annate oma klientidele mõista, et tegutsete Eesti turul ja kasutajad omakorda otsivad eestikeelset infot just eelkõige Eesti riigitunnusega domeenidelt.

Kes ja millistel tingimustel saab .EE domeeni registreerida?

  • Domeenide omanik ja registreerija võib olla eraisik, asutus või ettevõte.
  • Iga registreerija võib registreerida piiramata arvu domeene.
  • Ettevõtted saavad registreerida domeeninimesid kõikidele oma kaubamärkidele.
  • Domeene saab registreerida 3, 6, või 9 kuuks ning 1-10 aastaks. Soovitud perioodi küsige oma teenusepakkujalt.

Domeeni nime valik ja kontroll

Enne domeeni registreerimist veenduge, et soovitav domeeninimi on vaba. Kahte ühesugust domeeninime registreerida ei ole võimalik. Kontrollige domeeni saadavust Eesti Interneti SA kodulehel

Domeeni registreerimine ja pikendamine

Domeeni registreerimiseks tuleb registripidajale esitada taotlus. Registripidaja on enamasti internetiühendust, kodulehe majutust või virtuaalserveri teenuseid pakkuv ettevõte. Registripidajate nimekiri on avaldatud Eesti Interneti SA kodulehel.

Domeen registreeritakse 3, 6 või 9 kuuks ning 1-10 aastaks. Registreeringu pikendamiseks tuleb teil tasuda registripidajaga sõlmitud teenuselepingus ette nähtud pikendamise tasu. 

Kõigist endaga seotud domeenidest saab, olenemata valitud registripidajast, ülevaate Eesti Interneti SA registreerija portaalist.

Domeeni maksumus

Domeeni registreerimine on tasuline. Domeeni aastase registreerimise lõpphinna määrab registripidaja. Eesti Interneti SA kehtestab kõigile registripidajatele ühtse domeeni registreerimise baastasu. 3 kuuks registreeritud domeeni baastasu on 1,2 eurot, 6 kuuks on tasu 3,2 eurot ja 9 kuuks 4,8 eurot ning kui registreerida domeen 1–10 aastaks, on tasu 6 eurot aasta kohta. Domeeni lõpphind kujuneb turukonkurentsi tingimustes, seega võib lõpphind olla baastasust madalam, samaväärne või ka sellest kõrgem. Tasu määrad leiate registripidajate kodulehelt.

Rahvusvaheliste domeenide registreerimine

Lisaks .EE laiendiga domeenidele on võimalik registreerida ka rahvusvahelisi domeene, millest levinuimad on .COM, .EU ja .NET lõpuga domeenid. Rahvusvahelise või mõne teise riigi domeeni saate registreerida ainult internetiteenuste pakkujate kaudu. Domeenide registreerimise eest makstav tasu ning registreerimise perioodi maksimaalne pikkus sõltub valitud tippdomeenist. Lisainfo saamiseks tuleb pöörduda vastava tippdomeeni registri poole.

Domeenivaidluste komisjon 

Kui leiate, et keegi on teie nõusolekuta registreerinud domeeninime, mis langeb kokku teile kuuluva kaubamärgi või füüsilise isiku nime või ettevõtte äriregistrisse kantud vm õigustatud nimega, on võimalik esitada domeenivaidluste komisjonile vaidlustusavaldus.

Lisainfo domeenivaidluste kohta

Teksti koostanud Eesti Interneti SA
Viimati muudetud 3. mai 2017

Saada sõbrale

Sulge

*
*
*
*
Tühista

Kirjuta ja küsi

Sulge

Kui te ei leidnud oma küsimusele vastajat tabelist Mul on küsimus, siis kirjutage meie meeskonnale. Kasutajatugi töötab E-N 8.30-17.00, R 8.30-16.00 ja vastamise aeg on 7 tööpäeva.

*
*
*
*
Tühista