Liigu järgmisele sisuosale

Liigu järgmisele sisuosale

Liigu järgmisele sisuosale

Õigusaktid

Seotud teemad

Seotud asutused

Ettevõtte ümberkujundamine

Vajadusel võite oma ettevõtte ümber kujundada teist liiki äriühinguks, näiteks aktsiaseltsist osaühinguks. Ümber ei saa kujundada tulundusühistut ega tulundusühistuks.

Võimalikud ümberkujundusviisid

  • täis- või usaldusühingust osaühinguks või aktsiaseltsiks;
  • osaühingust või aktsiaseltsist täis- või usaldusühinguks;
  • osaühingust aktsiaseltsiks;
  • aktsiaseltsist osaühinguks.

Ümberkujundamisotsus ja -aruanne

Ümberkujundamisotsuse teevad ümberkujundatava ühingu osanikud või aktsionärid. Ümberkujundatava äriühingu juhatus või osanikud koostavad ümberkujundamisaruande, milles selgitatakse õiguslikult ja majanduslikult ümberkujundamist, samuti osade või aktsiate asendussuhet ja vajadusel juurdemaksete suurust. Ümberkujundamisaruannet ei pea koostama, kui äriühingus on ainult üks osanik või aktsionär, või kui kõik osanikud või aktsionärid on sellega nõus. Uut liiki äriühingule tuleb koostada ka uus põhikiri või ühinguleping. Osaühingu või aktsiaseltsi puhul valitakse juhatuse liikmed ja vajadusel nõukogu liikmed.

Ümberkujundamise avalikustamine

Ümberkujundamisest tuleb pärast äriregistrisse kandmist anda teada väljaandes Ametlikud Teadaanded.

Hüvitamisnõuded

Kui te olete ümberkujundatava äriühingu osanik või aktsionär, kuid ei nõustunud ümberkujundamisotsusega, on teil õigus kahe kuu jooksul pärast ümberkujundamise äriregistrisse kandmist nõuda oma osa või aktsia eest rahalist hüvitist. Kui äriühing kujundatakse täis- või usaldusühinguks, võite hüvitust nõuda äriühingust lahkumisel.

Viimati muudetud 2. november 2015

Saada sõbrale

Sulge

*
*
*
*
Tühista

Kirjuta ja küsi

Sulge

Kui te ei leidnud oma küsimusele vastajat tabelist Mul on küsimus, siis kirjutage meie meeskonnale. Kasutajatugi töötab E-N 8.30-17.00, R 8.30-16.00 ja vastamise aeg on 7 tööpäeva.

*
*
*
*
Tühista