Liigu järgmisele sisuosale

Liigu järgmisele sisuosale

Dokumendivahetuskeskusega liitumine

Dokumendivahetuskeskus (DVK) on erinevatele dokumendihaldussüsteemidele ja muudele dokumente käsitlevatele infosüsteemidele ühine keskset dokumendivahetuse teenust pakkuv infosüsteem. DVK ülesanne on hajutatult paiknevate infosüsteemide liidestamine X-tee vahendusel ja dokumentide lühiajaline säilitamine.

DVKga liitumiseks on vajalik:

 • elektrooniline dokumendihaldussüsteem (DHS), millel on DVK liides (vaata altpoolt toetatud süsteemide nimekirja)
 • X-tee turvaserver    

Vajalikud liitumisprotseduurid

 1. Liitumine RIHAga.
 2. Registreeri RIHAs asutuse DHS ja/või DHSi kasutamine. (Lisainfo: DHSi kasutajaks registreerimine (.pdf, 126 KB), DHSi kirjeldamine arendajale (.pdf, 193 KB). NB! asutuse dokumendihaldussüsteemis peab olema rakendatud ISKE.
 3. Liitu X-teega RIHAs, kui seda pole veel tehtud.
 4. Paigalda X-tee turvaserver ja registreeri see RIHAs (juhul, kui asutusel on plaan ise turvaserverit majutada).
 5. Kui soovid kasutada X-tee versiooni 6, registreeri X-tee alamsüsteem RIHAs ning seejärel X-tee turvaserveri haldusliideses. Kui asutus ei ole veel läinud üle X-tee versioonile 6, siis tuleks veenduda, et asutuse X-tee v5 turvasertifikaat on RIHAs registreeritud.
 6. Liitu DVK teenusega. Selleks täida avaldus (709.62 KB, PDF) ja saada see digiallkirjastatuna help@ria.ee või postiga Pärnu mnt 139a, 15169 Tallinn.
 7. Testi DHSi RIA halduses olevas DVK testkeskkonnas ja seadista tavakeskkonnas, et andmevahetus saaks toimida.
 8. Taga DHSi toimimine, et dokumendid kenasti DVK kaudu liiguksid.

Kui DHSi ei majutata enda juures, siis saab enamikuga hakkama DHSi edasimüüja. RIAl on õigus küsida täiendavat informatsiooni ja dokumentatsiooni liitumisotsuse tegemiseks. Pärast taotluse läbivaatamist saadab RIA otsuse kohta e-kirja.

Protseduurideks vajalikud inimesed:

 1. asutuse juht (ainult RIHAga liitumiseks);
 2. asutuse X-tee haldur (ainult X-teega liitumiseks ja turvasertifikaadi registreerimiseks);
 3. asutuse IT inimene ja/või dokumendihaldussüsteemi ülesseadja (ülejäänud protseduurid).

Uue dokumendihaldussüsteemi testimine tavakeskkonnas on keelatud! Samuti on soovitatav keerulisemate süsteemide puhul (nt mitu asutust ja/või infosüsteemi) esmalt kasutada DVK testkeskkonda.

DVK liidesega dokumendihaldussüsteemid

Sulgudes on toodud vastava DHSi edasimüüja, juurutaja ja kasutajatuge pakkuv ettevõte.

NB! DVK toetus ei pruugi olla tagatud nimetatud DHSide vanematel versioonidel. Lisainfo saamiseks palume pöörduda DHSi edasimüüja poole.

DVK avaliku sektori, eraõigusliku või rahvusvahelise kasutaja liitumise kaalutlusotsuse teeb RIA lähtudes Eesti avaliku sektori huvidest. Eraõiguslike kasutajate/vahendajatega sõlmitakse leping.

Viimati muudetud 8. oktoober 2018

Saada sõbrale

Sulge

*
*
*
*
Tühista

Kirjuta ja küsi

Sulge

Kui te ei leidnud oma küsimusele vastajat tabelist Mul on küsimus, siis kirjutage meie meeskonnale. Kasutajatugi töötab E-N 8.30-17.00, R 8.30-16.00 ja vastamise aeg on 7 tööpäeva.

*
*
*
*
Tühista