Liigu järgmisele sisuosale

Liigu järgmisele sisuosale

Liigu järgmisele sisuosale

Reisidokumendid

Eesti kodaniku ja Euroopa Liidu kodaniku piiriületuseks kehtib Euroopa Liidu piires ID-kaart, väljapoole Euroopa Liitu reisides pass. Elamisloa või elamisõiguse alusel Eestis elavatel kolmandate riikide kodanikel peab olema piiriületuseks pass olenemata sellest, kas ta soovib reisida Euroopa Liidu piires või kolmandasse riiki.

Kui  Eesti kodanik (elamisloa- või õiguse alusel Eestis elav välismaalane) kaotab reisidokumendi välismaal olles, siis väljastavad saatkonnad tagasipöördumise tunnistuse (tagasipöördumise loa). Tagasipöördumise tunnistusega (tagasipöördumise loaga) lubatakse eestlasel (Eestis elavatel välismaalasel) Eestisse tagasi tulla. Eestisse sisenemisel võtavad piirivalveametnikud tunnistuse piiripunktis ära.

Piiriületuseks on vajalik kehtiv reisidokument.

Eesti kodanike reisidokumentideks on:

  • Eesti kodaniku pass
  • ID-kaart (Euroopa Liidu piirides)
  • diplomaatiline pass
  • meremehe teenistusraamat
  • tagasipöördumistunnistus. 

Eesti Vabariigi poolt välismaalastele väljastatavateks reisidokumentideks on:

  • välismaalase pass
  • meresõidutunnistus
  • ajutine reisidokument
  • pagulase reisidokument
  • Eesti Vabariiki tagasipöördumise luba.

Reisimiseks peab välisriigi kodanikul olema kaasas reisidokument (nt kodakondsusjärgse riigi pass) ja lisaks vastavas riigis viibimist lubav dokument (elamisloakaart) või viisa reisidokumendis.

Kui dokument on kaotatud või varastatud

Kui teie pass on muutunud kasutamiskõlbmatuks, on kaotatud või varastatud, pöörduge esimesel võimalusel lähimasse Politsei- ja Piirivalveameti  kodakondsus- ja migratsioonibüroo teenindusse dokumendi kehtetuks tunnistamiseks ning vajadusel uue dokumendi taotluse esitamiseks. Kui esitate taotluse uue dokumendi väljaandmiseks, märkides taotlemise põhjusena kaotsi läinud, hävinud, varastatud, siis tunnistatakse teie dokument kehtetuks taotluse alusel ning eraldi avaldust dokumendi kehtetuks tunnistamiseks vaja ei ole.

Kui teie ID-kaart/elamisloakaart/digi-ID on kaotatud või varastatud helistage abiliinile 1777 (välismaalt helistades +372 677 3377) või pöörduge lähimasse Politsei- ja Piirivalveameti kodakondsus- ja migratsioonibüroo teenindusse. Teie palvel peatatakse kaardil olevad sertifikaadid. Seejärel pole võimalik kaarti enam elektrooniliselt (nt digitaalse allkirja andmiseks) kasutada. ID-kaardi kehtetuks tunnistamiseks tuleb esitada avaldus Politsei- ja Piirivalveameti kodakondsus- ja migratsioonibüroo teeninduses. Kui esitate taotluse uue dokumendi väljaandmiseks, märkides taotlemise põhjusena kaotsi läinud, hävinud, varastatud, siis tunnistatakse teie dokument kehtetuks taotluse alusel ning eraldi avaldust dokumendi kehtetuks tunnistamiseks vaja ei ole.

Teksti koostanud politsei- ja piirivalveamet
Viimati muudetud 5. jaanuar 2016

Saada sõbrale

Sulge

*
*
*
*
Tühista

Kirjuta ja küsi

Sulge

Kui te ei leidnud oma küsimusele vastajat tabelist Mul on küsimus, siis kirjutage meie meeskonnale. Kasutajatugi töötab E-N 8.30-17.00, R 8.30-16.00 ja vastamise aeg on 7 tööpäeva.

*
*
*
*
Tühista