Liigu järgmisele sisuosale

Liigu järgmisele sisuosale

Minu @eesti.ee aadressi kasutamine

Igal Eesti isikukoodiga inimesel on riigiportaalis olemas oma e-posti aadress – eesnimi.perekonnanimi(n)@eesti.ee

See e-posti aadress on mõeldud riigi ja inimese suhtluskanaliks, kuhu riik saab saata teateid ja inimest puudutavat infot. Samuti saate seda aadressi kasutada muuks suhtluseks. Ainult riigiasutused saavad kirja saata ka e-postile isikukood@eesti.ee, näiteks 47302200234@eesti.ee. Nime vahetamisel muutub automaatselt ka eesnimi.perekonnanimi(n)@eesti.ee aadress ja vana nimega aadressi enam kasutada ei saa. Kui juba on @eesti.ee aadress suunatud, siis säilib suunamine ka nime vahetamisel.

Ettevõttel on e-posti aadress registrikood@eesti.ee, kuhu riik teateid saadab. Ettevõtte esindaja saab suunata @eesti.ee aadressi mitmele aadressile, näiteks mitmele töötajale, et oluline info kõigini jõuaks. Samuti on ettevõttel vabaks kasutuseks aadress kujul ettevõte.nimi@eesti.ee.

Kuidas @eesti.ee aadress töötab

Riigiportaalis ei ole teie saabunud kirjade postkasti, @eesti.ee aadress suunab ainult kirjad edasi. Samuti ei salvestata riigiportaalis teie @eesti.ee aadressilt saadetud kirjade sisu, näete ainult, et olete kirja välja saatnud.

Selleks, et saaksite riigi saadetud kirjad ja teated kätte, suunake oma @eesti.ee e-posti aadress isiklikule e-posti aadressile. Kirju saate suunata ka mitmele e-posti aadressile. Nii saab näiteks ettevõtja kirjad suunata mitmele töötajale, et ühe töötaja puhkuse ajal info kaduma ei läheks. Ülevaadet teadetest näete riigiportaali sisselogimise järel Minu teavituste all isiklikus kalendris.

Kuidas @eesti.ee aadressi kasutama hakata

Kui logite avalehelt eesti.ee lehele ja te pole varem oma @eesti.ee aadressi kasutanud, saate kohe suunata oma ametliku @eesti.ee aadressi.

Kui te pole varem @eesti.ee aadressi suunanud, saate pärast sisselogimist seda lihtsasti teha.
Kui te pole varem @eesti.ee aadressi suunanud, saate pärast sisselogimist seda lihtsasti teha.

@eesti.ee suunamise aktiveerimiseks saadetakse teie e-posti aadressile kinnitus koos veebilingi ja aktiveerimisvõtmega. Vajutades lingile, aktiveerite oma e-posti aadressi suunamise kohe. Juhul kui saadetud link ei tööta, avage @eesti.ee aadressi suunamise leht ja sisestage aktiveerimisvõti käsitsi.

Kui olete e-posti aadressi varem suunanud, näete seda vaates Minu asjad, kus e-postil klikkimise järel saate isiklikku e-postiaadressi muuta või teisi e-posti aadresse lisada.

Seadete all saab lisada ja muuta nii ettevõtja kui kodaniku e-posti aadressi suunamist.
Seadete all saab lisada ja muuta nii ettevõtja kui kodaniku e-posti aadressi suunamist.

Rämpsposti töötluse linnukese märkimisel saate teha meelepärase valiku. Kiri liigitatakse rämpspostiks, kasutades rämpsposti levikut takistavaid üldlevinud vahendeid, ning selliseid kirju kasutajale edasi ei saadeta. Sellekohase teate saab RIA postiserverilt tagasi ka kirja saatja postiserver ning enamasti teavitab sellest kirja saatjat, kui teenusepakkuja on nii seadistanud.

Miks ja millal kasutada

@eesti.ee e-posti aadress on mõeldud eelkõige selleks, et saaksite kätte riigiasutuste teated ja personaalse info, kuid e-posti aadressi eesnimi.perekonnanimi(N)@eesti.ee saate kasutada ka oma kontaktina.

Riigiportaalist saate kirju välja saata, kui tahate näidata @eesti.ee lõpuga saatja e-posti aadressi. Kui teile saadetakse vastus riigiportaali keskkonnast väljasaadetud kirjale, suunab riigiportaal vastuse automaatselt edasi teie isiklikule e-posti aadressile. 

Kui saadate kirja välja riigiportaalist, näeb kirja saata teie isiklikku @eesti.ee aadressi saatjana.
Kui saadate kirja välja riigiportaalist, näeb kirja saaja teie isiklikku @eesti.ee aadressi saatjana.

@eesti.ee aadressi edasisuunamiste kustutamine

Kui kustutate kõik enda sisestatud e-posti aadressid, millele olete suunanud @eesti.ee e-posti, siis teie @eesti.ee aadressile saadetud kirjad ning tellitud teavitused ei jõua enam teie isiklikku postkasti. Ülevaadet olnud ja tulevatest teadetest näete eesti.ee vaates Minu kalender.

E-posti on vaja kustutada ettevõtte juhatuse liikmel näiteks siis, kui ettevõttest lahkub töötaja, kellele ettevõtte @eesti.ee e-post ja teavitused edasi olid suunanud.

Suunamisi saab kustutada menüüpunktis @eesti.ee aadressi seaded.Täpsemate tingimuste ja infoga tutvumiseks lugege e-posti kasutustingimusi.

Teksti koostanud eesti.ee
Viimati muudetud 13. september 2017

Saada sõbrale

Sulge

*
*
*
*
Tühista

Kirjuta ja küsi

Sulge

Kui te ei leidnud oma küsimusele vastajat tabelist Mul on küsimus, siis kirjutage meie meeskonnale. Kasutajatugi töötab E-N 8.30-17.00, R 8.30-16.00 ja vastamise aeg on 7 tööpäeva.

*
*
*
*
Tühista