Liigu järgmisele sisuosale

Liigu järgmisele sisuosale

Ligipääsetavusega arvestamine eesti.ee-s

Eesti.ee loomisel on silmas peetud, et avaldatav info oleks kättesaadav ja kasutatav võimalikult paljudele inimestele. Püüame järgida universaalseid ligipääsetavuse ja kasutatavuse põhimõtteid, et tagada erinevate vajaduste ja võimalustega inimestele ligipääs veebilehe sisule.

Paremaks ligipääsuks on võimalik

  • muuta teksti suurust
  • muuta teksti reavahet
  • vaadata lehte kõrgema kontrastsusega mustal või tumesinisel taustal
  • vaadata lehte ilma etteantud stiilideta, kasutades oma veebilehitseja stiiliseadeid.

Veebileht on ehitatud nii, et veebilehitseja teksti suurendus ja toimib kogu sisule ja kõikidele menüüpunktidele. Veebileht on loetav ekraanilugejaga. Kiiremaks navigeerimiseks saab kasutada linki "jäta navigatsioon vahele".

Veebilehe vaatamisega seotud seadistuste tegemiseks klõpsake lehe ülaosas linki Vaegnägijatele.

Standardid ja failivormingud

Veebilehe loomisel ja sisu haldamisel arvestame WCAG 2.0 põhimõtteid tasemel AA. Nende põhimõtete kohta täpsemalt saab ingliskeelset infot Web Accessibility Initiative (WAI) lehelt.

Eesti.ee on kõige paremini kasutatav Mozilla Firefoxi ja Google Chrome'i uusimate versioonidega ja Internet Exploreri versioonidega 9, 10 ja 11. Neid veebisirvijaid kasutavad praegu ligikaudu 90 protsenti eesti.ee külastajatest.

Veebis avaldame mahukamad dokumendid enamasti PDF-formaadis, mille vaatamiseks saab tasuta tarkvara alla laadida Adobe veebilehelt.

Mõnel puhul on kasutatud ka ka RTF-, Microsoft Wordi, Microsoft Exceli või Microsoft PowerPointi formaati. Nende vaatamiseks sobiva tasuta tarkvara saab alla laadida näiteks Microsofti või OpenOffice.org-ileheküljelt.

Viimati muudetud 6. aprill 2016