Liigu järgmisele sisuosale

Liigu järgmisele sisuosale

Liigu järgmisele sisuosale

Ajutise töövõimetuse hüvitised

Ajutise töövõimetuse hüvitist maksab haigekassa töövõimetuslehe alusel kindlustatule, kellel jääb ajutise töövabastuse tõttu saamata sotsiaalmaksuga maksustatud tulu.

Infot töövõimetuslehe perioodi kohta näete teenuses Isiku töövõimetushüvitised hetkest, mil arst on elektroonilise töövõimetuslehe lõpetanud ja edastanud haigekassa andmekogusse.

Oma töövõimetushüvitise menetlemise ja väljamaksmisega seotud infot näete teenuses hetkest, kui tööandja on töövõimetuslehe andmed elektroonselt haigekassale edastanud. Edastamisest 30 kalendripäeva jooksul maksab haigekassa töövõimetushüvitised välja.

Teenuses kuvatakse kõiki kolme viimase aasta jooksul väljastatud töövõimetuslehti.

Lisainfot saate haigekassa klienditelefonilt (+372) 669 6630, klienditeenindustest või saates digiallkirjastatud küsimuse e-kirjaga aadressil info@haigekassa.ee.

Ajutise töövõimetuse hüvitised

  • Haigushüvitis, mida makstakse haiguse või vigastuse korral.
  • Hooldushüvitis, mida makstakse põetamise eest (80% alates töövabastuse esimesest päevast).
  • Sünnitushüvitis, mida makstakse rasedus- ja sünnituspuhkuse eest (töövabastuse esimesest päevast 100%).
  • Lapsendamishüvitis, mida makstakse lapsendamispuhkusel oldud aja eest (töövabastuse esimesest päevast 100%).

Haigushüvitiste maksmise kord

  • Haigushüvitisi hakatakse kindlustatule maksma  alates haigestumise või vigastuse 4. päevast.
  • Haigestumise või vigastuse 4. päevast kuni 8. päevani maksab haigushüvitist tööandja 70% töötaja keskmisest töötasust. Tööandja arvutab haigushüvitise töötaja viimase kuue kuu keskmise palga põhjal.
  • Alates haigestumise või vigastuse 9. päevast maksab haigushüvitist haigekassa (70% päevatulust, eelneval kalendriaastal makstud sotsiaalmaksust).
  • Tööandja ei  pea hüvitist maksma siis, kui töövabastuse põhjusteks on kutsehaigus, tööõnnetus, tööõnnetus liikluses, tööõnnetuse tagajärjel tekkinud tüsistus/haigestumine, vigastus riigi või ühiskonna huvide kaitsmisel ja kuriteo tõkestamisel, kergemale tööle viimine ning haigestumine või vigastus raseduse ajal. Sellistel puhkudel maksab haigushüvitist alates 2. päevast jätkuvalt haigekassa.

Täpsemalt saab hüvitise määrade ja nende arvutamise kohta lugeda haigekassa kodulehelt.

Teksti koostanud Eesti Haigekassa
Viimati muudetud 16. jaanuar 2017

Saada sõbrale

Sulge

*
*
*
*
Tühista

Kirjuta ja küsi

Sulge

Kui te ei leidnud oma küsimusele vastajat tabelist Mul on küsimus, siis kirjutage meie meeskonnale. Kasutajatugi töötab E-N 8.30-17.00, R 8.30-16.00 ja vastamise aeg on 7 tööpäeva.

*
*
*
*
Tühista