Hea riigiportaali külastaja!

Hooldustööde tõttu on reedel, 28. juulil kella 20.00–00.00 katkestusi riigiportaali töös.
Vabandage ebamugavuste pärast!


Sulge

Liigu järgmisele sisuosale

Liigu järgmisele sisuosale

E-metsateatise esitamine (ettevõtjale)

Metsaomanik registreerib metsateatise metsaregistris (uuendus- ja harvendusraie) või esitab keskkonnaametile metsateatise:

  • kavandatavate raiete kohta;
  • oluliste metsakahjustuste kohta.

Metsateatist keskkonnaametile esitamata või seda metsaregistris registreerimata võib metsaomanik raiuda kuni 20 tihumeetrit puitu kinnisasja kohta aastas.

Kavandades uuendus-või harvendusraiet, peab metsaomanik avalikustama metsaregistris oma metsa inventeerimisandmed vähemalt 30 päeva enne teatise registreerimist metsaregistris.

Metsateatist raietööde tegemiseks kaitsealustel ja projekteeritavatel kaitsealadel vahetult metsaregistrisse esitada ei saa. Metsateatis tuleb sel juhul esitada keskkonnaametile.

Metsateatise vahetul registreerimisel metsaregistris kontrollitakse automaatselt teatise sisu vastavust kehtivatele inventeerimisandmetele ja tehakse otsus raie lubamise või mittelubamise kohta.

NB! E-metsateatise keskkonnas on õigus teatise esitamiseks ettevõtte ainuõigusesinduslikul (B-kaardile märgitud) isikul. Kui soovite e-metsateatise esitamise õiguse anda teistele inimestele, leiate lisainfot riigiportaali abist.

E-metsateatist ei saa esitada välisriigis viibides. Samuti ei saa mujal kui Eestis vaadata metsaregistri avalikku teenust. Probleem peaks lahenema 2017. aasta keskel, kui valmib metsaregistri uus rakendus. Välisriigis viibides saab teatise esitada vastavalt keskkonnaameti juhistele.

Kui teil on küsimusi metsateate esitamise kohta, helistage keskkonnaameti klienditoe telefonil 662 5999 (E-N 9.00-16.00, R 9.00-14.30) või saatke e-kiri klienditugi@keskkonnaamet.ee

Teenuse kasutamiseks jälgige, et veebilehitsejas on lubatud hüpikaknad (pop-up). Hüpikakna blokeerimisel ilmub veebilehitseja aadressiribal vastav ikoon ja selle all inforiba.

Teksti koostanud keskkonnaamet

Teenuse kasutamiseks tuleb siseneda riigiportaali eesti.ee! Sisene

Viimati muudetud 9. jaanuar 2017

Saada sõbrale

Sulge

*
*
*
*
Tühista

Kirjuta ja küsi

Sulge

Kui te ei leidnud oma küsimusele vastajat tabelist Mul on küsimus, siis kirjutage meie meeskonnale. Kasutajatugi töötab E-N 8.30-17.00, R 8.30-16.00 ja vastamise aeg on 7 tööpäeva.

*
*
*
*
Tühista