Liigu järgmisele sisuosale

Liigu järgmisele sisuosale

Täiskasvanute täienduskoolitamise ning noortelaagrite tegevusload ja majandustegevusteated

Täiskasvanute täienduskoolituste korraldajad peavad sõltuvalt valdkonnast taotlema õppe korraldamiseks tegevusloa või esitama majandustegevusteate. Sama koolituse kohta ei saa taotleda korraga tegevusluba ja esitada majandustegevusteadet.

Tegevusloa taotlusele tuleb lisada asjaomase valdkonna eriseaduses nõutud dokumendid ja kinnitused. Tegevusloa taotluse lahendab haridus- ja teadusministeerium või olenevalt valdkonnast ka muu asutus. 

Noortelaagrite korraldajad peavad vastavalt noorsootöö seadusele taotlema tegevusloa kas haridus- ja teadusministeeriumilt (püsilaagrid) või kohalikult omavalitsuselt, mille territooriumil laager korraldatakse (projektlaagrid). 

Tegevusluba peavad taotlema:

  • mootorsõidukijuhtide koolitust korraldavad ettevõtjad,
  • eesti keele tasemeeksami tegemiseks ettevalmistavat eesti keele õpet korraldavad ettevõtjad,
  • turvatöötajate õppe korraldajad,
  • vedurijuhtide koolituse korraldajad,
  • noorte püsi- ja projektlaagrite korraldajad.

Kõigis teistes koolitusvaldkondades saab esitada majandustegevusteate. Teate esitamine ei ole kohustuslik, kuid sellega kaasnevad eelised ja kohustused kohalduvad üksnes koolitajatele, kes on majandustegevusteate esitanud.

Majandustegevusteade loetakse esitatuks hetkest, mil koolitaja selle kinnitab. Lisaks majandustegevusteate esitamisele peab koolitaja oma veebilehel avalikustama õppetöö korraldust ja õppe sisu käsitlevad dokumendid.

Lisainfo täiskasvanute täienduskoolituste ning noorte püsi- ja projektlaagrite korraldamiseks väljastatavate tegevuslubade taotlemise ning majandustegevusteate esitamise kohta haridus- ja teadusministeeriumi kodulehelt.

ehis.tugi@hm.ee või Eesti hariduse infosüsteemi (EHIS) kasutajatoe telefon 765 5050  (E-R 9.00–16.00).

Teksti koostanud haridus- ja teadusministeerium

Teenuse kasutamiseks tuleb siseneda riigiportaali eesti.ee! Sisene

Viimati muudetud 1. märts 2019

Saada sõbrale

Sulge

*
*
*
*
Tühista

Kirjuta ja küsi

Sulge

Kui te ei leidnud oma küsimusele vastajat tabelist Mul on küsimus, siis kirjutage meie meeskonnale. Kasutajatugi töötab E-N 8.30-17.00, R 8.30-16.00 ja vastamise aeg on 7 tööpäeva.

*
*
*
*
Tühista