Hea riigiportaali külastaja!

Ajavahemikul 08.10.2022 7:00 kuni 09.10.2022 23:59 toimuvad rahvastikuregistri andmebaasi hooldustööd. Sel ajal võib esineda häireid rahvastikuregistri teenuste kasutamisel.
Vabandage ebamugavuste pärast!


Sulge

Liigu järgmisele sisuosale

Liigu järgmisele sisuosale

Tõendi A1 (E101) taotlemine ettevõtjana

Kui Eestis elav inimene töötab samaaegselt mitmes Euroopa Liidu liikmesriigis (sh ELi majanduspiirkonna riigid ja Šveits), peab talle olema väljastatud tõend A1 (endine E101).

Tõendiga A1 kinnitatakse, et töötaja eest makstakse sotsiaalmaksu just selles riigis, kus on väljastatud tõend A1. Sotsiaalkindlustus kehtib ja seega ka sotsiaalmakseid tuleb maksta vaid ühes riigis korraga. Tõendiga A1 saab töötaja oma teistele töökohariikidele tõestada, et seal sotsiaalkindlustusmaksete maksmise kohustust ei ole ja kõik tööandjad maksavad sotsiaalmakseid riiki, kus on väljastatud tõend A1.

Tööandja (ettevõtja, FIE), kes soovib oma töötajat (või FIE iseennast) ajutiselt (kuni 24 kuuks) lähetada Eestist tööle teise Euroopa Liidu liikmesriiki, peab taotlema sotsiaalkindlustusametilt A1 tõendit.

Tööandja taotleb tõendit töötaja eest, aga tõend on alati isikuline, see väljastatakse töötaja nimele.

Alates 18. märtsist 2019 kehtivad A1 tõendid ilma allkirja ja pitsatita ning sotsiaalkindlustusamet paberil tõendeid postiga ei väljasta. Teile väljastatud A1 tõendeid saate vaadata ja välja printida teenuses Ettevõtja esitatud tõendi A1 (E101) taotlused ja tõendid.

Lisainformatsiooni sotsiaalkindlustuseeskirjade ja õiguste kohta Euroopa Liidus leiate Euroopa Komisjoni kodulehelt.

[email protected] või sotsiaalkindlustusameti infotelefon 612 1360 tööpäeviti 9–17. Iga kuu viimasel reedel 9–13.

Soovitame taotluse salvestada, kui täitmiseks kulub üle 10 minuti. Salvestatud taotluse täitmist saab jätkata ja selle esitada A1 (E101) taotluste ja tõendite juures.

 

Teksti koostanud sotsiaalkindlustusamet

Teenuse kasutamiseks tuleb siseneda riigiportaali eesti.ee! Sisene

Viimati muudetud 15. märts 2019