Liigu järgmisele sisuosale

Liigu järgmisele sisuosale

Töövõimetuslehtede täiendamine

Ettevõtte või asutuse esindaja või FIE saab täiendada oma töötaja töövõimetuslehe andmeid. Teenuses näete töötajate töövõimetuslehti asutuse- ja isikupõhiselt. Kuidas töövõimetuslehte täiendada, vaadake haigekassa juhendist(PDF, 522 kB).

Täiendamiseks valmis töövõimetuslehe teavitust saab tellida äriregistris ettevõtte B-kaardile märgitud juhatuse liige. Teavituse saate e-postiga, kui ettevõtte registrikood@eesti.ee aadress on suunatud. Teavitust ei saa tellida SMSiga. Teavitust ei saa tellida ettevõtted, kellel on äriregistris esindusõiguse erisus (näiteks B-kaardil on kahel juhatuse liikmel koos esindusõigus; ettevõtte juhatuse liige on välismaalane, kellel puudub Eesti isikukood).

Esimene teavitus saadetakse tööandjale järgmisel päeval pärast arstilt andmete laekumist haigekassa andmekogusse. Kui tööandja omalt poolt andmeid ei lisa, saadetakse teine teavitus 30. päeval  ja kolmas teavitus 76. päeval pärast töövõimetuslehe andmete laekumist haigekassa andmekogusse.

Teavitust ei saadeta, kui:

  • tööandja lisab omalt poolt andmed töövõimetuslehele samal päeval, kui jõuavad haigekassa andmekogusse andmed arstilt.
  • isikul on mitu tööandjat ning üks tööandja lisab omalt poolt andmed töötaja töövõimetuslehele samal päeval, kui jõuavad haigekassa andmekogusse andmed arstilt.

Kes saab töövõimetuslehte täiendada?

Teie asutuse äriregistris märgitud esindajal on automaatselt administraatori õigus eesti.ee-s, millega saab jagada õigusi teistele ettevõtte töötajatele teenuse kasutamiseks. Vaadake abivideot või juhendit, kuidas jagada kasutusõigusi. Avaliku sektori asutus ja esindusõiguse erisusega ettevõte saavad riigiportaalis administraatori määrata taotlusega.

info@haigekassa.ee või telefonil (+372) 669 6630 saate infot, kui töövõimetuslehe andmete edastamisel tekib probleeme. Kasutajaõiguste küsimuste korral kirjutage riigiportaali kasutajatoe e-posti aadressil help@ria.ee.

Teksti koostanud Eesti Haigekassa

Teenuse kasutamiseks tuleb siseneda riigiportaali eesti.ee! Sisene

Viimati muudetud 16. jaanuar 2017

Saada sõbrale

Sulge

*
*
*
*
Tühista

Kirjuta ja küsi

Sulge

Kui te ei leidnud oma küsimusele vastajat tabelist Mul on küsimus, siis kirjutage meie meeskonnale. Kasutajatugi töötab E-N 8.30-17.00, R 8.30-16.00 ja vastamise aeg on 7 tööpäeva.

*
*
*
*
Tühista