Liigu järgmisele sisuosale

Liigu järgmisele sisuosale

Vajaduspõhise õppetoetuse taotlus

Vajaduspõhine õppetoetus on mõeldud vähemkindlustatud perekondadest pärit tudengite abistamiseks kõrghariduse omandamise ajal. Sellega toetatakse üliõpilase edukaid õpinguid ja õppekava läbimist nominaalkestusega.

Vajaduspõhise õppetoetuse taotlus tuleb esitada nii sügis- kui ka kevadsemestril. Taotlust saab esitada kogu õppeaasta jooksul, kuid soovitatavalt semestri alguses (veebruaris ja septembris), kuna toetust makstakse alates kuust, mil taotluse esitasite.

Eesti kodakondsusega tudengi perekonnaliikmete ja nende sissetulekute andmed päritakse automaatselt rahvastikuregistrist ja maksukohustuslaste registrist. Õpingutega seotud andmed pärinevad Eesti Hariduse Infosüsteemist. Kui tudeng leiab, et riigiportaalis on viga seoses tema läbitud õppemahuga või õppekoormusega, peab ta kontakteeruma oma õppeasutusega. Kui õppekoormus ja -maht ei vasta taotlemise tingimustele, ei ole võimalik taotlust esitada.

Tudengitel on võimalik taotleda ka vajaduspõhist eritoetust 135 eurot kuus. Vajaduspõhine eritoetus on mõeldud neile üliõpilastele, kes jäid vajaduspõhisest õppetoetusest ilma põhjusel, et nende varasem sissetulek ületas toetuse saamiseks kehtestatud piiri, kuid viimasel ajal on sissetulek märkimisväärselt vähenenud. Vajaduspõhist eritoetust määravad ja maksavad õppeasutused.

Kui õpingute andmed puuduvad, pöörduge oma õppekoordinaatori poole. Koolide info leiate riigiportaalist. info@rtk.ee pöörduge muudes küsimustes.

Välisriigis õppides ei saa vajaduspõhise õppetoetuse taotlust esitada läbi riigiportaali eesti.ee (v.a Erasmus+ vahendusel õppivad üliõpilased). Taotlus koos dokumentidega tuleb esitada digitaalselt allkirjastatuna e-posti aadressile oppetoetused@rtk.ee või posti teel (Riigi Tugiteenuste Keskus, Sõbra 56, 51013 Tartu).

Lisainfo vajaduspõhise õppetoetuse saamise tingimuste kohta leiate haridus- ja teadusministeeriumi kodulehelt.

Alates 31.12.2019 saab teenust kasutada haridusportaalis edu.ee. Kui teil on küsimusi vajaduspõhise õppetoetuse kohta, kirjutage aadressil oppetoetused@rtk.eeTäpsem info.

Teksti koostanud haridus- ja teadusministeerium

Teenuse kasutamiseks tuleb siseneda riigiportaali eesti.ee! Sisene

Viimati muudetud 30. detsember 2019

Saada sõbrale

Sulge

*
*
*
*
Tühista

Kirjuta ja küsi

Sulge

Kui te ei leidnud oma küsimusele vastajat tabelist Mul on küsimus, siis kirjutage meie meeskonnale. Kasutajatugi töötab E-N 8.30-17.00, R 8.30-16.00 ja vastamise aeg on 7 tööpäeva.

*
*
*
*
Tühista