Liigu järgmisele sisuosale

Liigu järgmisele sisuosale

Kodusest testamendist teavitamine

Koduse testamendi teate saab esitada: 

  • inimene (testaator ehk pärandaja) ise enda tehtud koduse testamendi kohta
  • inimene, kes on määratud koduse testamendi hoidjaks
  • mõni muu inimene, kes teab koduse testamendi olemasolust. 

Enne teate esitamist kontrollige, kas kodune testament vastab pärimisseaduses toodud vorminõuetele. Kodusele testamendile peab kindlasti olema märgitud testamendi tegemise kuupäev ja aasta ning pärandaja allkiri. Kodune testament võib olla kas omakäeliselt kirjutatud testament või vähemalt kahe teovõimelise tunnistaja samaaegsel juuresolekul allkirjastatud testament. Tunnistajad ei pea teadma testamendi sisu, vaid kinnitama oma allkirjaga, et testamendi allkirjastamise kuupäeval oli testaator teo- ja otsustusvõimeline. 

Kas või ühe seaduses toodud vorminõude järgimata jätmine võib kaasa tuua testamendi tühisuse. Testamendi dokumenti ennast antud teenusega edastada ei saa. 

Kodune testament kehtib testaatori eluajal 6 kuud. Kui isik on 6 kuu möödudes pärast koduse testamendi tegemist elus, kaotab see testament kehtivuse. Erinevalt kodusest testamendist kehtib notariaalne testament tähtajatult. 

Alloleva vormi täitmisel valige kõigepealt enda kui teavitaja roll. Tunnistajate andmete märkimine ei ole vajalik, kuid selle võib lisada lahtrisse „muud andmed“.

Vaadake abivideot: Kodusest testamendist teavitamine

NB! Kodusest testamendist saate teavitada ainult siis, kui olete riigiportaali sisenenud ID-kaardi või mobiil-ID-ga.

Teksti koostanud Justiitsministeerium

Teenuse kasutamiseks tuleb siseneda riigiportaali eesti.ee! Sisene

Viimati muudetud 20. märts 2017

Saada sõbrale

Sulge

*
*
*
*
Tühista

Kirjuta ja küsi

Sulge

Kui te ei leidnud oma küsimusele vastajat tabelist Mul on küsimus, siis kirjutage meie meeskonnale. Kasutajatugi töötab E-N 8.30-17.00, R 8.30-16.00 ja vastamise aeg on 7 tööpäeva.

*
*
*
*
Tühista