Liigu järgmisele sisuosale

Liigu järgmisele sisuosale

Euroopa ravikindlustuskaardi ja asendussertifikaadi tellimine

Euroopa ravikindlustuskaardi (ERK) esitamisel saate ELi riikides ajutisel viibimisel vajaminevat arstiabi võrdsetel tingimustel selles riigis elavate kindlustatud inimestega. ERKi on võimalik tellida, kui kaardi saaja kindlustus haigekassas kehtib üle kolme kuu.

Euroopa ravikindlustuskaardi saab tasuta tellida:

  • endale
  • oma alla 19-aastasele lapsele, kellel on rahvastikuregistri andmetel seos vanemaga.

Ravikindlustuskaart väljastatakse

  • vähemalt 19-aastasele kindlustatule 3 aastaks, kuid mitte kauemaks, kui kehtib inimese ravikindlustus avalduse esitamise hetkel
  • alla 19-aastasele 5 aastaks, kuid mitte kauemaks kui 19-aastaseks saamiseni.

ERK saadetakse teie postiaadressile lihtkirjana 10 päeva jooksul.

Tellige Euroopa ravikindlustuskaardi asendussertifikaat, kui lähete reisile vähem kui 10 päeva pärast või kui ravikindlustus kehtib alla kolme kuu. Sertifikaat saadetakse teie riigiportaali postkasti.

Lisaks on ERK asendussertifikaati võimalik tellida, helistades infotelefonile +372 669 6630 E–N 8.30–16.30 ja R 8.30–14.00 või saates e-kirja aadressil info@haigekassa.ee. Telefoni või e-kirja teel tellitud asendussertifikaadi saab vastavalt tellija soovile kätte posti või e-kirja teel.

ERKi ja asendussertifikaati ei tohi kasutada, kui ravikindlustus on lõppenud.

Ühendkuningriigis on Eesti kindlustatud inimestel jätkuvalt õigus saada vajaminevat arstiabi Euroopa ravikindlustuskaardi alusel. Samuti on Ühendkuningriigi kindlustatutel õigus saada vajaminevat arstiabi ELi liikmesriikides, sh Eestis.

info@haigekassa.ee või Eesti Haigekassa klienditelefon (+372) 669 6630.

Teenus Euroopa ravikindlustuskaardi ja asendussertifikaadi tellimine ei ole alates 31. jaanuarist 2022 sellelt lehelt kättesaadav. Teenust saab jätkuvalt kasutada uues riigiportaalis, mis asub siin.

Teksti koostanud Eesti Haigekassa

Teenuse kasutamiseks tuleb siseneda riigiportaali eesti.ee! Sisene

Viimati muudetud 22. veebruar 2021