Liigu järgmisele sisuosale

Liigu järgmisele sisuosale

Euroopa ravikindlustuskaardi tellimine

Euroopa ravikindlustuskaart (ERK) annab isikule õiguse saada ajutisel ELi riikides viibimisel vajaminevat arstiabi võrdsetel tingimustel selles riigis elavate kindlustatud inimestega. ERKi on võimalik tellida juhul, kui kaardi saaja kindlustus haigekassas kehtib üle kolme kuu.

Euroopa ravikindlustuskaarti saab tasuta tellida:

  • endale
  • oma alla 19-aastasele lapsele, kellel on rahvastikuregistri andmetel seos vanemaga.
Ravikindlustuskaardi väljastaminePeriood
Vähemalt 19-aastasele kindlustatule 3 aastaks, kuid mitte kauemaks, kui kehtib inimese ravikindlustus avalduse esitamise hetkel
Alla 19-aastasele 5 aastaks, kuid mitte kauemaks kui 19-aastaseks saamiseni

ERK väljastatakse tasuta kas haigekassa klienditeenindusbüroost või inimese postiaadressil lihtkirjana 10 päeva jooksul.

ERKi asendussertifikaadi väljastab haigekassa siis, kui kaardi taotleja kindlustus haigekassas kehtib alla kolme kuu, või juhul, kui reisile minnakse vähem kui kümne päeva pärast. Asendussertifikaadi saamiseks tuleb pöörduda haigekassa klienditeenindusse, helistada klienditelefonil (+372) 669 6630 (E 8.30–18.00; T–N 8.30–16.30, R 8.30–14.00) või saata e-kiri info@haigekassa.ee. Telefoni või e-kirja teel tellitud asendussertifikaadi saab vastavalt tellija soovile kätte posti või e-kirja teel.

ERKi alusel on õigus saada arstiabi ainult riiklikes raviasutustes. Arstiabi saamiseks peab raviasutuses esitama ERKi või selle asendussertifikaadi ning isikut tõendava dokumendi. NB! ERK ei kata kõiki kulutusi, mis vajamineva arstiabiga võivad kaasneda. Patsiendil tuleb maksta omavastutustasud (visiiditasu, voodipäevatasu, ravimite omaosalustasu jne) asukohamaa hindades.

ERKi ja asendussertifikaati ei tohi kasutada, kui ravikindlustus on lõppenud.

Ravikindlustuskaardi kehtivuse lõppemise kohta saate tellida teavituse oma e-posti aadressile. Selleks tuleb menüüs Minu asjad suunata oma @eesti.ee aadress.

Rohkem infot välisravi kohta leiate haigekassa kodulehelt.

info@haigekassa.ee või Eesti Haigekassa klienditelefon (+372) 669 6630.

Teksti koostanud Eesti Haigekassa

Teenuse kasutamiseks tuleb siseneda riigiportaali eesti.ee! Sisene

Viimati muudetud 18. juuli 2018

Saada sõbrale

Sulge

*
*
*
*
Tühista

Kirjuta ja küsi

Sulge

Kui te ei leidnud oma küsimusele vastajat tabelist Mul on küsimus, siis kirjutage meie meeskonnale. Kasutajatugi töötab E-N 8.30-17.00, R 8.30-16.00 ja vastamise aeg on 7 tööpäeva.

*
*
*
*
Tühista