Liigu järgmisele sisuosale

Liigu järgmisele sisuosale

Erihoolekandeteenuse taotlemine

Erihoolekandeteenused on mõeldud inimestele, kes vajavad oma vaimse tervise olukorra tõttu igapäevaelus erihoolekande tegevusjuhendajalt juhendamist, nõustamist, kõrvalabi ja järelevalvet ning kui teiste hoolekande abimeetmetega ei ole vajalikku abi võimalik osutada.

Erihoolekandeteenust on õigus saada alates 18. eluaastast. Kuna erihoolekandeteenuste järjekorrad võivad olla pikad, saab end järjekorda panna juba 16-aastaselt.

Erihoolekandeteenuse saamiseks tuleb esitada taotlus sotsiaalkindlustusametile. Teenuse taotlusest otsuse tegemiseni võib minna kuni 40 tööpäeva. Teenuse vajadust hindab juhtumikorraldaja, kes abistab ka sobiva teenuseosutaja valikul ja vaba teenuskoha olemasolul suunab inimese teenusele.

Kui soovitud teenuseosutaja juures ei ole vaba kohta, võetakse inimene järjekorda.

Täpsemat infot ja nõustamist erihoolekandeteenuste kohta saab juhtumikorraldajatelt.

info@sotsiaalkindlustusamet.ee või sotsiaalkindlustusameti infotelefon  612 1360 tööpäeviti kella 9.00–17.00. Iga kuu viimasel reedel kella 9.00–13.00.

Teksti koostanud sotsiaalkindlustusamet, sotsiaalministeerium

Teenuse kasutamiseks tuleb siseneda riigiportaali eesti.ee! Sisene

Viimati muudetud 7. juuni 2019

Saada sõbrale

Sulge

*
*
*
*
Tühista

Kirjuta ja küsi

Sulge

Kui te ei leidnud oma küsimusele vastajat tabelist Mul on küsimus, siis kirjutage meie meeskonnale. Kasutajatugi töötab E-N 8.30-17.00, R 8.30-16.00 ja vastamise aeg on 7 tööpäeva.

*
*
*
*
Tühista