Liigu järgmisele sisuosale

Liigu järgmisele sisuosale

Euroopa ravikindlustuskaardi tellimine

Euroopa ravikindlustuskaart (ERK) annab inimesele õiguse saada ajutisel ELi riikides viibimisel vajaminevat arstiabi võrdsetel tingimustel selles riigis elavate kindlustatud inimestega. ERKi saab tellida, kui kaardi saaja kindlustus haigekassas kehtib veel vähemalt kolm kuud.

Euroopa ravikindlustuskaardi saab tasuta tellida:

  • endale
  • oma alla 19-aastasele lapsele, kellel on rahvastikuregistri andmetel seos vanemaga.

ERK saadetakse lihtkirjana teie rahvastikuregistris olevale aadressile või teie märgitud postiaadressile.

ERKi asendussertifikaadi väljastab haigekassa siis, kui reisile minnakse vähem kui 10 päeva pärast või kui kaardi taotleja kindlustus haigekassas kehtib alla kolme kuu. Asendussertifikaadi saamiseks saatke e-kiri aadressile info@haigekassa.ee või helistage klienditelefonil (+372) 669 6630 (E 8.30–18.00, T–N 8.30–16.30, R 8.30–14.00). Telefoni või e-kirja teel tellitud asendussertifikaadi saab vastavalt tellija soovile kätte posti või e-kirja teel.

ERKi alusel on õigus saada arstiabi ainult riiklikes raviasutustes. Arstiabi saamiseks peab raviasutuses esitama ERKi või selle asendussertifikaadi ning isikut tõendava dokumendi.

NB! ERK ei kata kõiki kulutusi, mis vajamineva arstiabiga võivad kaasneda. Patsiendil tuleb maksta omavastutustasud (visiiditasu, voodipäevatasu, ravimite omaosalustasu jne) asukohamaa hindades.

ERKi ja asendussertifikaati ei tohi kasutada, kui ravikindlustus on lõppenud.

Ravikindlustuskaardi kehtivuse lõppemise kohta saate tellida teavituse oma e-posti aadressile. Selleks tuleb menüüs Minu asjad suunata oma @eesti.ee aadress.

info@haigekassa.ee või Eesti Haigekassa klienditelefon (+372) 669 6630.

Teksti koostanud Eesti Haigekassa

Teenuse kasutamiseks tuleb siseneda riigiportaali eesti.ee! Sisene

Viimati muudetud 29. jaanuar 2019

Saada sõbrale

Sulge

*
*
*
*
Tühista

Kirjuta ja küsi

Sulge

Kui te ei leidnud oma küsimusele vastajat tabelist Mul on küsimus, siis kirjutage meie meeskonnale. Kasutajatugi töötab E-N 8.30-17.00, R 8.30-16.00 ja vastamise aeg on 7 tööpäeva.

*
*
*
*
Tühista