Liigu järgmisele sisuosale

Liigu järgmisele sisuosale

Minu hambaravi- ja proteesihüvitiste info

Teile kuvatakse täiskasvanute hambaravihüvitise andmed (määr, limiidi jääk) jooksva kalendriaasta kohta.

Hambaraviteenused

Hüvitise suurus on üle 19-aastastele kindlustatutele 40 eurot kalendriaastas.

Suuremat hüvitist ehk 85 eurot kalendriaastas saavad rasedad, alla 1-aastase lapse emad, töövõimetuspensionärid, osalise või puuduva töövõimega inimesed, vanaduspensionärid, üle 63-aastased inimesed ja meditsiinilistel põhjustel suurenenud hambaravivajadusega inimesed.

Kalendriaasta jooksul kasutamata jäänud hüvitise jääk järgmisse kalendriaastasse ei kandu.

Proteesiteenused

Proteesihüvitist saavad töövõimetuspensionärid, vanaduspensionärid, osalise või puuduva töövõimega inimesed ja üle 63-aastased inimesed.

Proteesihüvitist on võimalik kasutada kolme aasta jooksul summas 260 eurot. Kolmeaastast limiidiperioodi hakatakse arvestama päevast, millal proteesid valmisid. Hüvitise kasutamata osa järgmisse perioodi ei kandu.

Pärast 1. juulit 2017 osutatud hambaraviteenuse eest ning alates 1. jaanuarist 2018 osutatud hambaproteesiteenuse eest hüvitise saamiseks ei pea enam avaldust esitama. Hüvitis arvutatakse haigekassa lepingupartneri juures arvest automaatselt maha ja teil tuleb teenuse eest sellevõrra vähem maksta.

Küsimuste korral kirjutage e-posti aadressil info@haigekassa.ee või helistage haigekassa infotelefonil 669 6630.

Teenus Minu hambaravi- ja proteesihüvitiste info ei ole alates 31. jaanuarist 2022 sellelt lehelt kättesaadav. Teenust saab jätkuvalt kasutada uues riigiportaalis, mis asub siin.

Teksti koostanud haigekassa

Teenuse kasutamiseks tuleb siseneda riigiportaali eesti.ee! Sisene

Viimati muudetud 22. veebruar 2021