Hea riigiportaali külastaja!

Hooldustööde tõttu on reedel, 28. juulil kella 20.00–00.00 katkestusi riigiportaali töös.
Vabandage ebamugavuste pärast!


Sulge

Liigu järgmisele sisuosale

Liigu järgmisele sisuosale

Hambaravi hüvitised isikule

Alates 1. juulist 2017 kehtib ravikindlustatud täiskasvanutele hambaravihüvitis kuni 30 eurot ühes kalendriaastas, seejuures tasub patsient ise 50% teenuste hinnast.

Hambaravihüvitis rasedatele ja alla üheaastaste laste emadele, vanaduspensionäridele, töövõimetuspensionäridele ja osalise või puuduva töövõimega inimestele, üle 63-aastastele inimestele ja suurenenud hambaravivajadusega inimestele suurenes kuni 85 euroni aastas. Patsient ise tasub 15% teenuste hinnast.

Hüvitist saab kasutada ainult haigekassaga lepingu sõlminud hambaarstide juures. Hüvitis kehtib esmavajalikele hambaraviteenustele.

Uue hüvitisega ei pea enam patsient hambaraviteenuse hüvitist ise tagantjärele taotlema ja dokumente haigekassale esitama. Arveldus täiskasvanute hambaravihüvitise piires toimub hambaarsti ja haigekassa vahel elektroonselt. Kui hambaarsti osutatud teenusele kehtib uus hüvitis, arvestatakse hüvitatav summa raviarvelt maha kohe maksmise hetkel.

Kui te olete 2017. aastal enne 1. juulit kasutanud hambaravi teenuseid ning saanud rahalist hüvitist kuni 19,18 euro eest, lahutatakse seni kasutatud hüvitis 85 eurost maha.

Enne 2017. aasta 1. juulit osutatud hambaraviteenuste eest maksab haigekassa täiskasvanute hambaraviteenuse hüvitise välja juhul, kui avaldus hüvitise saamiseks on esitatud hiljemalt 2017. aasta 1. oktoobriks.

NB! Hüvitise limiiti hakatakse eesti.ee teenuses kuvama pärast esimest hambaraviteenuse kasutamist.

Hüvitise ja lepingupartnerite kohta saate infot e-posti aadressil info@haigekassa.ee või
haigekassa infotelefonil (+372) 669 6630.

Teenuse kasutamiseks tuleb siseneda riigiportaali eesti.ee! Sisene

Viimati muudetud 18. juuli 2017

Saada sõbrale

Sulge

*
*
*
*
Tühista

Kirjuta ja küsi

Sulge

Kui te ei leidnud oma küsimusele vastajat tabelist Mul on küsimus, siis kirjutage meie meeskonnale. Kasutajatugi töötab E-N 8.30-17.00, R 8.30-16.00 ja vastamise aeg on 7 tööpäeva.

*
*
*
*
Tühista