Liigu järgmisele sisuosale

Liigu järgmisele sisuosale

Isiku töövõimetushüvitised (haigekassa)

Teenuses näete viimase kolme kalendriaasta jooksul väljastatud töövõimetuslehti. Töövõimetusleht muutub nähtavaks pärast seda, kui arst on selle lõpetanud ja haigekassale edastanud.

Kui arst on lehe avanud, kuvatakse olekuks „Arst avanud“. Kui arst on lehe lõpetanud, kuvatakse lehe olekuks „Tööandja kinnituse ootel“. Tööandja täiendatud, kuid haigekassas menetlemisel lehtede olek on „Hüvitis arvestamisel“. Tööandja täiendatud ja haigekassa hüvitatud lehtede olek on „Ülekanne tehtud“. 

Kui tööandja on andmed elektrooniliselt edastanud, maksab haigekassa töövõimetushüvitised välja 30 kalendripäeva jooksul.

Töötaja haigestumisel maksab tööandja hüvitist 4.–8. päevani ja haigekassa alates 9. päevast. Kui töövõimetusleht on lühem kui 9 päeva, kuvatakse olek „Ei hüvitata“.

Töövõimetuslehtede olekuid, st tööandja ja hüvitamise infot, uuendatakse igal täistunnil.

NB! Kui olete edastanud perearstile teavituse töövõimetuslehe vajadusest www.digilugu.ee kaudu ja teile ei kuvata siin teenuses avatud töövõimetuslehte, kontrollige andmeid tunni möödudes.

Valitsus on otsustanud hüvitada alates 13. märtsist avatud haigusjuhtudest esimesed kolm päeva. Haigekassa alustab makseid, kui valitsus võtab vastu hüvitiste maksmist võimaldava määruse.

Haigekassa teeb maksmiseks tehnilisi ettevalmistusi ja seetõttu võtab alates 13.03 avatud haigusjuhtude maksmine harjumuspärasest enam aega.

Hooldus-, sünnitus- ja lapsendamishüvitised arvestatakse ning makstakse tavapärases korras.

Vabandage ebamugavuse pärast!


info@haigekassa.ee või Eesti Haigekassa klienditelefon (+372) 669 6630.

Teksti koostanud Eesti Haigekassa

Teenuse kasutamiseks tuleb siseneda riigiportaali eesti.ee! Sisene

Viimati muudetud 6. aprill 2020

Saada sõbrale

Sulge

*
*
*
*
Tühista

Kirjuta ja küsi

Sulge

Kui te ei leidnud oma küsimusele vastajat tabelist Mul on küsimus, siis kirjutage meie meeskonnale. Kasutajatugi töötab E-N 8.30-17.00, R 8.30-16.00 ja vastamise aeg on 7 tööpäeva.

*
*
*
*
Tühista