Liigu järgmisele sisuosale

Liigu järgmisele sisuosale

Isiku töövõimetushüvitised (haigekassa)

Teenuses näete viimase kolme kalendriaasta jooksul väljastatud töövõimetuslehti. Töövõimetusleht muutub nähtavaks pärast seda, kui arst on selle lõpetanud ja haigekassasse edastanud.

Haigekassa maksab töövõimetushüvitised välja 30 kalendripäeva jooksul alates sellest, kui ka tööandja on andmed elektrooniliselt edastanud. Tööandja täiendatud, kuid veel hüvitamata lehtede olek on „Registreeritud“. Tööandja täiendatud ja haigekassa hüvitatud lehtede olek on „Makstud“.

Töötaja haigestumisel maksab tööandja hüvitist 4.-8. päevani ja haigekassa alates 9. päevast. Kui töövõimetusleht on lühem kui 9 päeva, kuvatakse olek „Haigekassa ei hüvita“.

Olekuid uuendatakse kord ööpäevas, st tööandja ja hüvitamise info muutub riigiportaalis nähtavaks üks päev hiljem.

NB! Haigekassas saab teil korraga kasutusel olla üks arvelduskonto. Juhul kui olete haigekassale esitanud rahaliste hüvitiste (nt töövõimetushüvitis, hambaraviteenuse hüvitis, täiendav ravimihüvitis jm) saamiseks erinevate pankade kontode andmed, tehakse kõik välja maksmata rahaliste hüvitiste ülekanded teie viimati esitatud kontole.

info@haigekassa.ee või Eesti Haigekassa klienditelefon (+372) 669 6630.

Teksti koostanud Eesti Haigekassa

Teenuse kasutamiseks tuleb siseneda riigiportaali eesti.ee! Sisene

Viimati muudetud 1. märts 2018

Saada sõbrale

Sulge

*
*
*
*
Tühista

Kirjuta ja küsi

Sulge

Kui te ei leidnud oma küsimusele vastajat tabelist Mul on küsimus, siis kirjutage meie meeskonnale. Kasutajatugi töötab E-N 8.30-17.00, R 8.30-16.00 ja vastamise aeg on 7 tööpäeva.

*
*
*
*
Tühista