Liigu järgmisele sisuosale

Liigu järgmisele sisuosale

Retseptid

Saate vaadata enda kõiki ravimite ja meditsiiniseadmete retsepte ning kontrollida nende kehtivust. Vaikimisi näete viimase 6 kuu jooksul välja kirjutatud retsepte, perioodi saate ise muuta. Retseptide lisainfo vaatamiseks klõpsake sinisel retsepti numbril. Seejärel näete, kas arst on väljastanud toimeainepõhise retsepti või mis põhjusel on retsept väljastatud kindla kaubamärgiga ravimile.

Toimeainepõhise retsepti puhul on apteekril kohustus pakkuda teile soodsamat, ent sama toimeainega ravimit. Juhul kui olete valinud kallima ravimi, näete väljaostetud ravimi detailinfost apteekri selgitust eelistuse kohta ning summat, mida oleksite soodsama ravimi ostmisel saanud säästa.

Toimeainepõhise retsepti kohta vaadake täpsemat infot haigekassa koduleheltRavimi piirhinda saate kontrollida ravimiameti registrist ja ravimi kättesaadavust erinevatest apteekidest kodulehtedelt www.raviminfo.ee ja www.apteegiinfo.ee.

2018. aastast ei tule täiendava ravimihüvitise saamiseks enam eraldi avaldust haigekassale esitada. Samuti on ravimihüvitis nüüdsest mitterahaline hüvitis, mis arvestatakse teile koos tavapärase ravimisoodustusega (50, 75 või 90 protsenti ravimist) juba apteegis ostuhetkel.

Täiendavat ravimihüvitist on teil õigus saada, kui soodusretseptide eest tasutud summa on kalendriaastas vähemalt 100 eurot (seni oli piirsummaks 300 eurot). Kui teie kulutused on 100–300 eurot, hüvitatakse teile 50%, ning 300 eurot ületavatest kulutustest 90%.

Mõnel harval juhul, kui teile pole võimalik ettenähtud täiendava ravimihüvitise võrra soodustust kohe teha, saate selle kätte järgmisel ostul. Kui te ei tee järgmist ostu samal kalendriaastal, kantakse ettenähtud täiendava ravimihüvitise summa järgmisesse kalendriaastasse.

Rohkem infot täiendava ravimihüvitise kohta saate haigekassa kodulehelt.

Küsimuste korral kirjutage e-posti aadressil info@haigekassa.ee või helistage haigekassa infotelefonil 669 6630.

 


 

Teksti koostanud haigekassa

Teenuse kasutamiseks tuleb siseneda riigiportaali eesti.ee! Sisene

Viimati muudetud 5. jaanuar 2018

Saada sõbrale

Sulge

*
*
*
*
Tühista

Kirjuta ja küsi

Sulge

Kui te ei leidnud oma küsimusele vastajat tabelist Mul on küsimus, siis kirjutage meie meeskonnale. Kasutajatugi töötab E-N 8.30-17.00, R 8.30-16.00 ja vastamise aeg on 7 tööpäeva.

*
*
*
*
Tühista