Liigu järgmisele sisuosale

Liigu järgmisele sisuosale

Ravimihüvitised (haigekassa)

Saab kontrollida ainult soodusretseptide hüvitamisega seotud viimase 3 aasta summasid ja hüvitatud summat ning esitada avalduse täiendava ravimihüvitise saamiseks, kui te juba seda teinud ei ole. IVF (kehavälise viljastamisega seotud) ravimihüvitise infot küsige haigekassast.

Ravikindlustatud inimene saab esitada haigekassale avalduse täiendava ravimihüvitise saamiseks. Juhul, kui soodusravimite ostmiseks kulunud summa ületab 300 eurot aastas ja teil on õigus täiendavale ravimihüvitisele, arvestab haigekassa automaatselt teile täiendava ravimihüvitise. Väljamakse tehakse hüvitise saamise õigusele tekkimisele järgnevas kvartalis. Kui olete avalduse kord juba esitanud, ei ole vaja seda järgnevatel aastatel uuesti teha.

Täiendava ravimihüvitise arvutamisel võetakse arvesse ainult soodusretseptid (soodusravimid on kantud Eesti Haigekassa ravimite loetelusse). Arvesse ei võeta retsepti kohustuslikku omaosalust (sotsiaalministri määrusega on kehtestatud omaosaluse alusmäärad ühe retsepti kohta 100%, 90% ja 75% soodustuse korral 1,27 eurot ja 50% soodustuse korral 3,19 eurot) ning summasid, mis ületavad ravimite piirhinda või hinnakokkuleppes märgitud hinda.

NB! Haigekassas on igal kindlustatul kasutusel korraga üks arvelduskonto. Seega kui olete haigekassale esitanud rahaliste hüvitiste (nt töövõimetushüvitis, hambaraviteenuse hüvitis, täiendav ravimihüvitis jne) saamiseks erinevate pankade kontode andmeid, siis kõik väljamaksmata rahaliste hüvitiste ülekanded tehakse teie viimati esitatud kontole.

info@haigekassa.ee või Eesti Haigekassa infotelefon (+372) 669 6630. Lisainformatsiooni täiendava ravimihüvitise ja selle arvutamise kohta Eesti Haigekassa kodulehel.

Teksti koostanud Eesti Haigekassa

Teenuse kasutamiseks tuleb siseneda riigiportaali eesti.ee! Sisene

Viimati muudetud 16. august 2017

Saada sõbrale

Sulge

*
*
*
*
Tühista

Kirjuta ja küsi

Sulge

Kui te ei leidnud oma küsimusele vastajat tabelist Mul on küsimus, siis kirjutage meie meeskonnale. Kasutajatugi töötab E-N 8.30-17.00, R 8.30-16.00 ja vastamise aeg on 7 tööpäeva.

*
*
*
*
Tühista