Hea riigiportaali külastaja!

Teisipäeval, 22. septembril kella 20.00-23.30 on katkestusi Pensionikeskuse e-teenuste töös.
Vabandage võimalike ebamugavuste pärast!


Sulge

Liigu järgmisele sisuosale

Liigu järgmisele sisuosale

Pensionikalkulaator

Pensionikalkulaatori abil saab enne vanaduspensionile jäämist arvutada oma riikliku ehk I samba vanaduspensioni ligikaudset suurust.

Kui vanaduspension on juba määratud, saab vaadata, millistest osadest teile määratud pension koosneb.

Kalkulaator on eeltäidetud nende andmetega, mis sotsiaalkindlustusametil juba praegu olemas on.

  • Kindlasti on olemas andmed alates 1. jaanuarist 1999 kogunenud staaži kohta. Sellest ajast alates arvestatakse nn pensionikindlustusstaaži töötasult laekunud sotsiaalmaksu alusel.
  • Kalkulaatoris ei pruugi olla andmeid kuni 1998. aasta lõpuni kogunenud staaži kohta. Seda arvestatakse tööraamatu kannete ja vajadusel muude dokumentide alusel. Kui olete tööraamatu sotsiaalkindlustusametile juba esitanud, on kalkulaatoris täidetud ka pensionistaaž kuni 1998. aasta lõpuni. Kui see lahter on täitmata, aga olete sellel ajal töötanud, viige oma tööraamat palun sotsiaalkindlustusametisse. Täpsemalt saab selle kohta lugeda sotsiaalkindlustusameti kodulehelt.

Andmeid saate kalkulaatoris ise muuta ja vaadata, kuidas tööstaaži, kindlustusosaku või laste kasvatamise andmete lisamine muudab pensioni suurust.

Teksti koostanud sotsiaalkindlustusamet

Teenuse kasutamiseks tuleb siseneda riigiportaali eesti.ee! Sisene

Viimati muudetud 18. september 2019

Saada sõbrale

Sulge

*
*
*
*
Tühista

Kirjuta ja küsi

Sulge

Kui te ei leidnud oma küsimusele vastajat tabelist Mul on küsimus, siis kirjutage meie meeskonnale. Kasutajatugi töötab E-N 8.30-17.00, R 8.30-16.00 ja vastamise aeg on 7 tööpäeva.

*
*
*
*
Tühista