Liigu järgmisele sisuosale

Liigu järgmisele sisuosale

Pensionikalkulaator

Pensionikalkulaatori abil saab arvutada oma pensioni ligikaudset suurust.

Kui vanaduspension on juba määratud, saab vaadata, millistest osadest teile määratud riiklik ehk I samba pension koosneb.

Pensionide suurused on esitatud tänases väärtuses. I samba pensioni suurus on arvutatud kehtiva aastahinde ja baasosaga. Ka II samba pensioni suurus arvutatakse II sambasse kogunenud summa tänase väärtuse põhjal. II samba pensioni summa arvestamisel on sambasse kogunenud summa jagatud keskmiselt elada jäänud aastate arvuga vanaduspensioni eas ehk perioodiga 224 kuud.

Kalkulaator on eeltäidetud nende andmetega, mis sotsiaalkindlustusametil ja pensionikeskusel juba praegu olemas on.

I sambas:

  • Kindlasti on olemas andmed alates 1. jaanuarist 1999 kogunenud staaži kohta. Sellest ajast alates arvestatakse nn pensionikindlustusstaaži töötasult laekunud sotsiaalmaksu alusel.
  • Kalkulaatoris ei pruugi olla andmeid kuni 1998. aasta lõpuni kogunenud staaži kohta. Seda arvestatakse tööraamatu kannete ja vajadusel muude dokumentide alusel. Kui olete tööraamatu sotsiaalkindlustusametile juba esitanud, on kalkulaatoris täidetud ka pensionistaaž kuni 1998. aasta lõpuni. Kui see lahter on täitmata, aga olete sellel ajal töötanud, viige oma tööraamat palun sotsiaalkindlustusametisse. Täpsemalt saab selle kohta lugeda sotsiaalkindlustusameti kodulehelt.

II sambas:

  • Näete pensionifondis kogunenud summa koguväärtust (sh võimalikud riigipoolsed täiendavad sissemaksed kuni kolmeaastase lapse eest). Samuti kajastub II samba osa arvutatud kogupensionis.

III sambas:

  • Näete pensionifondis kogunenud summa koguväärtust, arvutatud kogupensionis III samba osa ei kajastu. Pensionikindlustuslepingu alusel kogutud vara kalkulaator ei kajasta.
  • Kalkulaatoris ei pruugi olla kõiki andmeid vabatahtliku st III pensionisamba kohta, näiteks juhul kui inimesel on pensionikindlustusleping sõlmitud elukindlustusseltsiga. Täpsemalt saab selle kohta infot või lugeda Pensionikeskuse kodulehelt.

 

Andmeid saate kalkulaatoris ise muuta ja vaadata, kuidas tööstaaži, kindlustusosaku või laste kasvatamise andmete lisamine muudab pensioni suurust.

Teksti koostanud sotsiaalkindlustusamet

Teenuse kasutamiseks tuleb siseneda riigiportaali eesti.ee! Sisene

Viimati muudetud 16. oktoober 2020

Saada sõbrale

Sulge

*
*
*
*
Tühista

Kirjuta ja küsi

Sulge

Kui te ei leidnud oma küsimusele vastajat tabelist Mul on küsimus, siis kirjutage meie meeskonnale. Kasutajatugi töötab E-N 8.30-17.00, R 8.30-16.00 ja vastamise aeg on 7 tööpäeva.

*
*
*
*
Tühista