Liigu järgmisele sisuosale

Liigu järgmisele sisuosale

Tõendi A1 (E101) taotlemine endale

Töötaja, kes elab Eestis ja töötab rohkem kui ühes Euroopa Liidu liikmesriigis (kaasaarvatud Eesti), peab sotsiaalkindlustusametilt taotlema A1 tõendit.

Sotsiaalkindlustus kehtib inimesele vaid ühes riigis korraga. Tõendiga A1 määratakse kindlaks, millises EL liikmesriigis tasutakse teie töötulult sotsiaalkindlustusmaksu. See tähendab, et sotsiaalkindlustusmaksu makstakse ainult selles riigis, kust on teile tõend A1 väljastatud ja teistes riikides, kus te samuti töötate, sotsiaalkindlustusmaksu maksmise kohustust ei ole.

NB! Kui te ei ela Eestis, aga töötate mitmes EL liikmesriigis (kasaarvatud Eesti), peate ise taotlema tõendit A1 oma elukohariigi sotsiaalkindlustusasutusest.

Lisainformatsiooni sotsiaalkindlustuseeskirjade ja õiguste kohta Euroopa Liidus leiate Euroopa Komisjoni kodulehelt.

info@sotsiaalkindlustusamet.ee või Sotsiaalkindlustusameti infotelefon 16106 (ainult Eestist) või +372 612 1360 tööpäeviti 9:00-17:00. Iga kuu viimasel reedel 9:00-13:00.

Teksti koostanud Sotsiaalkindlustusamet

Teenuse kasutamiseks tuleb siseneda riigiportaali eesti.ee! Sisene

Viimati muudetud 6. mai 2014

Saada sõbrale

Sulge

*
*
*
*
Tühista

Kirjuta ja küsi

Sulge

Kui te ei leidnud oma küsimusele vastajat tabelist Mul on küsimus, siis kirjutage meie meeskonnale. Kasutajatugi töötab E-N 8.30-17.00, R 8.30-16.00 ja vastamise aeg on 7 tööpäeva.

*
*
*
*
Tühista