Liigu edasi põhisisu juurde

Ettevõtjale ja ametnikule mõeldud teenused leiate vanast portaalist.

Elusündmused

Sõda Ukrainas

Sõda Ukrainas

Siit leiate viiteid, mis juhatavad teid Ukraina sõjaga seotud ametliku informatsioonini.

Jäin haigeks

Jäin haigeks

Siit leiate infot ja juhiseid enda ja oma pere terviseandmeid puudutavatel teemadel.

Pere loomine

Pere loomine

Siit leiate infot ja juhiseid abiellumise, kooselu sõlmimise, nime vahetamisel uute dokumentide taotlemise jm kohta.

Lapse sünd

Lapse sünd

Siit leiate infot ja juhiseid lapse sünniga kaasnevate toimingute ja toetuste kohta.

Vahetan elukohta

Vahetan elukohta

Siit leiate infot elukoha registreerimise, elektri-, vee- ja jäätmeveo lepingute sõlmimise, perearsti vahetamise jm kohta.

Soovin luua ettevõtet

Soovin luua ettevõtet

Siit leiate infot ettevõtlusvormide, ettevõtte registreerimise, töötajate palkamise, maksude, erinõuetega tegevusalade jm kohta.

Olen sõidukiomanik

Olen sõidukiomanik

Siit leiate infot juhtimisõiguse ja sõidukiga seotud toimingute ning liikluskindlustuse kohta.

Jäin töötuks

Jäin töötuks

Siit leiate infot töötuna arvelolekuga kaasnevate õiguste ja kohustuste ning töö leidmise võimaluste kohta.

Valmistun pensioniks

Valmistun pensioniks

Siit leiate infot pensioni planeerimise, taotlemise, maksustamise ja väljamaksmise kohta.

Järgmised lipupäevad

Vaata kõiki lipupäevasid
Eesti Lipp

15. oktoober

hõimupäev

Eesti Lipp

13. november

isadepäev

Uudised

Riiklik postkast uueneb!

Meil on hea meel teatada, et riigiportaali üks oluline osa, riiklik postkast, saab 25. novembrist uued funktsionaalsused ja muutub kasutajasõbralikumaks.

Postkasti uuendamise eesmärk on muuta inimeste suhtlus riigiga lihtsamaks ning aidata paremini meeles pidada olulisi sündmusi ja tähtaegu.

Uues postkastis säilivad lisaks sisse tulnud kirjadele ka saadetud kirjad ja kirjade mustandid. Kirjadele lisatud manuseid saab digiallkirjastada ja krüpteerida. Lisaks muutub postkasti vaade kasutaja jaoks selgemaks ja paremini hoomatavaks.

Samuti lisandub riiklikus postkastis olevasse kalendrisse funktsionaalsus, mis võimaldab kalendris olevaid olulisi sündmusi sünkroniseerida oma teistesse elektroonilistesse kalendritesse.

Tähelepanu! Pärast postkasti uuenemist on kõik enne uuenemist riiklikusse postkasti saabunud kirjad leitavad alajaotusest arhiiv

Ole oma riigiga kontaktis!

10. jaanuaril algab Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) eestvedamisel teavituskampaania, mille eesmärk on tutvustada riigiportaali www.eesti.ee keskkonda ning selle võimalusi.

Eesti.ee-st leiab vajalikku informatsiooni riigiga asjaajamise kohta, näiteks kuidas registreerida lapse sünd, taotleda dokumente või alustada ettevõtlusega. Sisselogituna saab vaadata pere ja tervisega seotud andmeid, dokumentide infot, isiklike sõidukite ja kinnisvara andmeid, sh notariaalseid dokumente. Koolinoored saavad portaalist vaadata oma eksamitulemusi või põhikooli ja gümnaasiumi lõputunnistuse andmeid.

“Portaali kasutamine hoiab kokku aega ja kannab edasi rohelist mõtteviisi, sest dokumentide haldamine ja säilitamine digitaalsel kujul on mugav ja säästlikum. Oluline on see, et inimene saaks kogu vajaliku info ühest kohast kätte, mis on eesti.ee keskkonna üks eesmärkidest,” ütles portaali juht Kaisi Udumäe.

Riiklik postkast hoiab kursis

Igal aastal jõuab riigiportaali kaudu inimesteni üle 1,5 miljoni teavituse erinevatelt riigiasutustelt. Riikliku e-posti sisu jälgimiseks tuleb ennast www.eesti.ee lehel sisse logida, kasutades selleks kas ID-kaarti, mobiil- või Smart-ID-d.

“Selleks, et riigi saadetud teated kindlasti inimesteni jõuaksid, suunasime eelmise aasta märtsis eesti.ee portaalis asuvad riiklikud postkastid elanike rahvastikuregistris märgitud e-posti aadressile. Lisaks saab riigi teavitused suunata ka oma mobiilinumbrile. Siiski soovitan enda kontaktandmeid jooksvalt ajakohastada, sest vaid nii saame kindlad olla, et vajalik info jõuab õigel ajal õigele e-posti aadressile,” märkis Kaisi Udumäe.

Eelmise aasta lõpus lisandusid riiklikule postkastile uued funktsionaalsused. Uues postkastis näevad kasutajad lisaks saabunud kirjadele ka saadetud kirju, nende mustandeid ning saavad kirjade manuseid digiallkirjastada ja krüpteerida.

Eesti.ee postkasti kasutavad teavituse edastamiseks näiteks maksu- ja tolliamet, haigekassa, kaitseliit, kaitseressursside amet, transpordiamet, politsei- ja piirivalveamet, erinevad ministeeriumid, riigikohus, töötukassa jne. Riigiasutusi, kes edastavad olulist infot läbi riikliku e-posti, lisandub pidevalt.

Möödunud aastal külastasid inimesed eesti.ee portaali üle 9 miljoni korra. Kõige rohkem vaadati portaalis infot enda tervisega seotud teemade kohta ehk retsepte, töövõimetuslehti ja haigekassa andmeid.

Eesti.ee ehk toonane teabeportaal loodi 2003. aasta märtsis. 19 aasta jooksul on keskkonda järjepidevalt arendatud ning viidud uuele tehnilisele platvormile.

Riigiportaali teavituskampaania kestab kuu aega ning seda korraldatakse toetusskeemist “Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine” Euroopa Regionaalarengu Fondi toel.