Ettevõtjale ja ametnikule mõeldud teenused leiate vanast portaalist.

Elusündmused

Järgmised lipupäevad

Vaata kõiki lipupäevasid

Uudised

Riiklik postkast uueneb!

Meil on hea meel teatada, et riigiportaali üks oluline osa, riiklik postkast, saab 25. novembrist uued funktsionaalsused ja muutub kasutajasõbralikumaks.


Postkasti uuendamise eesmärk on muuta inimeste suhtlus riigiga lihtsamaks ning aidata paremini meeles pidada olulisi sündmusi ja tähtaegu.


Uues postkastis säilivad lisaks sisse tulnud kirjadele ka saadetud kirjad ja kirjade mustandid. Kirjadele lisatud manuseid saab digiallkirjastada ja krüpteerida. Lisaks muutub postkasti vaade kasutaja jaoks selgemaks ja paremini hoomatavaks.


Samuti lisandub riiklikus postkastis olevasse kalendrisse funktsionaalsus, mis võimaldab kalendris olevaid olulisi sündmusi sünkroniseerida oma teistesse elektroonilistesse kalendritesse.


Tähelepanu! Pärast postkasti uuenemist on kõik enne uuenemist riiklikusse postkasti saabunud kirjad leitavad alajaotusest arhiiv.

Eesti.ee parandab tehnilist võimekust

Riigi infosüsteemi amet uuendab riigiportaali eesti.ee veebiraamistikku, mis muudab portaali jätkusuutlikumaks ning suurendab selle tehnilist võimekust.


„Oleme liikumas hajusama arhitektuuri poole, mille eesmärk on tagada rakenduste sõltumatust ja tõsta nende töökindlust. Portaali disaini vaates on olnud sihiks lihtsam üldpilt. Seetõttu on sisselogitud vaates iseteeninduse moodul (nt minu andmed, postkast, andmejälgija jms) ja sisuinfo viidud kokku vasakmenüüsse, et info oleks paremini leitav. Postkasti vaates lisandub aasta teises pooles kasutaja jaoks ka uusi lahendusi, näiteks dokumentide allkirjastamise ja krüpteerimise võimalus,“ ütles eesti.ee juht Kaisi Udumäe.


Lugege lähemalt RIA kodulehelt.

Riiklik eesti.ee postkast suunati automaatselt edasi

Riigi infosüsteemi amet suunas riigiportaalis eesti.ee asuva riikliku postkasti elanike rahvastikuregistris märgitud e-posti aadressidele. Suunamine tehti vaid neil, kes seda ise ei olnud teinud. Riigiportaali seadete alt saab igaüks kontrollida, millisele aadressile tema postkast on suunatud, samuti saab sealsamas suunamisest loobuda. Eesti.ee postkasti kasutavad teavituse edastamiseks näiteks maksu- ja tolliamet, haigekassa, Kaitseliit, kaitseressursside amet, maanteeamet, politsei- ja piirivalveamet, erinevad ministeeriumid, riigikohus, töötukassa jne.


Lugege lähemalt RIA kodulehelt.