Lastega perede nõustamine

Lastekaitse Liidust saate küsida nõu, kui vajate infot ja abi laste hoolduse ja eestkoste, peremudelite ja pereliikmete õiguste küsimustes või ka lapsele lahutusest teatamisel. Reageerige ka siis, kui märkate abivajajaid enda kõrval, kellel on hädasti tähelepanu või nõu vaja.

Projekt „Hea nõu lastega peredele“ on loodud lastega peredele, et saaksite küsida õigusküsimustes tasuta nõu tuntud advokaatidelt. Samuti on projekti raames koondatud tutvumiseks temaatilisi materjale. Lastekaitse Liidu kodulehelt leiab ka ülevaate, kust võivad lastega pered tasuta õigusabi saada.

Kus nõustatakse

Nõu saamiseks registreerige end eelnevalt telefonil 631 1128. Nõustamine toimub Tallinnas kolmapäeviti kella 15–18 Lastekaitse Liidu büroos Endla 6–18.

Vastuvõtt algab igal täistunnil (3 inimest ühel päeval) ning arvestatud on umbes 45 minutit inimesele. Nõustamised toimuvad nii eesti kui ka vene keeles. Nõustamine keskendub perekonnaõigusele, mille alla kuuluvad näiteks:

  • laste õigused
  • vanemate kohustused suhetes lastega
  • õigused ja kohustused erinevates peremudelites
  • üksikvanema õigused ja muud teemad.

Nõustamine hõlmab ka perekonnaõigusega otseselt seonduvaid õigusvaldkondi. Nõustamisel tutvustatakse ka riigi õigusabi võimalusi. Vajadusel aitab advokaat teid abitaotluste vormistamisel.

Nõustamisi korraldatakse ka Hiiumaal ja Sillamäel.

Viimati muudetud: 19-03-2018 00:00 | Teksti koostas: Lastekaitse Liit