Minu retseptid

Minu retseptid

Oma retsepte saate vaadata siit

Haigekassa e-teenuses “Minu retseptid” saate vaadata enda kõiki ravimite ja meditsiiniseadmete retsepte ning kontrollida nende kehtivust. Samuti näete seal täiendava ravimihüvitise summasid. Retseptide ja täiendava ravimihüvitise nägemiseks peate portaali sisse logima.

Vaikimisi näete viimase 6 kuu jooksul välja kirjutatud retsepte, perioodi saate ise muuta. Retseptide lisainfo vaatamiseks klõpsake sinisel retsepti numbril. Seejärel näete, kas arst on väljastanud toimeainepõhise retsepti või mis põhjusel on retsept väljastatud kindla kaubamärgiga ravimi ostmiseks.

Oma alaealiste laste retsepte saate vaadata patsiendiportaalis digilugu.ee. Samast portaalist näete ka oma saatekirju, analüüside vastuseid ja haiguslugusid.

Toimeainepõhise retsepti puhul on apteekril kohustus pakkuda teile soodsamat, ent sama toimeainega ravimit. Juhul kui olete valinud kallima ravimi, näete väljaostetud ravimi detailinfost apteekri selgitust eelistuse kohta ning summat, mida oleksite soodsama ravimi ostmisel saanud säästa.

Toimeainepõhise retsepti kohta lugege täpsemat infot haigekassa kodulehelt. Ravimi piirhinda saate kontrollida ravimiameti registrist ja ravimi kättesaadavust erinevatest apteekidest kodulehtedelt raviminfo.ee ja apteegiinfo.ee.

2018. aastast ei tule täiendava ravimihüvitise saamiseks enam eraldi avaldust haigekassale esitada. Samuti on ravimihüvitis nüüdsest mitterahaline hüvitis, mis arvestatakse teile koos tavapärase ravimisoodustusega (50, 75 või 90 protsenti ravimist) juba apteegis ostuhetkel.

Täiendavat ravimihüvitist on teil õigus saada, kui soodusretseptide eest tasutud summa on kalendriaastas vähemalt 100 eurot (seni oli piirsummaks 300 eurot). Kui teie kulutused on 100–300 eurot, hüvitatakse teile 50%, ning 300 eurot ületavatest kulutustest 90%.

Mõnel harval juhul, kui teile pole võimalik ettenähtud täiendava ravimihüvitise võrra soodustust kohe teha, saate selle kätte järgmisel ostul. Kui te ei tee järgmist ostu samal kalendriaastal, kantakse ettenähtud täiendava ravimihüvitise summa järgmisesse kalendriaastasse.

Rohkem infot täiendava ravimihüvitise kohta saate haigekassa kodulehelt.

Küsimuste korral helistage haigekassa klienditelefonil 669 6630 või kirjutage e-posti aadressil info@haigekassa.ee.

Viimati muudetud: 03-01-2018 00:00 | Teksti koostas: haigekassa