Liigu järgmisele sisuosale

Liigu järgmisele sisuosaleAmetlikud vormid

Hea e-teenuse kasutaja,

Ametlikud vormid on taotlused, päringud jms, mille esitamiseks seni on vaja olnud pabereid täita, allkirjastada ja asutusse kohale viia. Riigiportaalis aga piisab ametlike vormide kasutamiseks täita ekraanil olev vorm ja vajutada „Saada“ nuppu. Täidetud vorm saadetakse automaatselt asutusse, kes vormi süsteemi on lisanud ja seda haldab.

Kuidas leida ja täita ametlikke vorme?

Riigiportaali „Ametlikud vormid“ blokis „E-vormide saatmine“ lingile vajutades ilmub paremale vormide valikukast, milles on võimalik valida kõigi süsteemis olevate vormide seast nii vormi saatja kui ka vormi kategooria järgi. Vormi otsimiseks nime järgi tuleb sisestada soovitud nimi „Nimetus“ lahtrisse ning vajutada noolele.

Vormi täitmiseks vajutage vormi pealkirjale. Brauseriaknasse ilmub vorm ning saate seda kohe täitma hakata. Kui vorm on täidetud, vajutage vormi all olevale nupule „Saada“.

Portaalis on kõik e-teenused (ametlikud vormid jne) koos kirjeldustega jagatud teemade järgi „Teenuste“ rubriigis. Üks variant on leida „Kontaktides“ see asutus, mis tegeleb otsitud teenusega. Asutuse kontaktandmete all on loetletud kõik asutusega seotud teenused.

Kuidas täidetud vorme ja vastuseid pärast näeb?

Vajutage Riigiportaali vasakpoolses menüüs „Ametlikud vormid“ blokis lingile „Saadetud e-vormid“ ning paremale ilmub Teie saadetud vormide loetelu. Iga vormi juures on näha, mis on vormi staatus (kas asutus on kätte saanud, kas on juba vastanud jne), mis asutusele ja millal see on saadetud. Kui vormile on vastatud, siis on all loetelus näha ka vastusevorm. Vormi pealkirjale vajutades näete vormi täidetud sisu.

Teie täidetud vormidele vastab enamasti asutuse töötaja, mitte arvutiprogramm. Seepärast saabub vastus täidetud vormile mitte kohe pärast ärasaatmist, vaid alles mõne aja pärast. Mõnikord võib vastuseid vormile tulla ka mitu.

Kust saada abi?

Vormide sisu puudutavates küsimustes palume pöörduda konkreetse asutuse poole, kelle vorm suunatud on. Tehniliste probleemide korral või portaali arendamise ettepanekutega palume pöörduda Riigi Infosüsteemi Ameti kasutajatoe poole saates e-kirja aadressile help@ria.ee.

Kuidas toimida asutusel, kes soovib olemasolevat e-vormi kasutajatele kinni panna?

Kui on tekkinud soov e-vorm kasutajatele sulgeda, tuleb vähemalt 5 tööpäeva enne planeeritava sulgemise kuupäeva teavitada sellest RIA kasutajatuge aadressil help@ria.ee.