Liigu järgmisele sisuosale

Liigu järgmisele sisuosale

Portaali sisenemine

Teie arvuti internetitarkvarale esitatavad nõuded portaali kasutamisel

Paljud teenused portaalis nõuavad isiku autentimist. Oma isiku tuvastamine on võimalik ID-kaardi, mobiil-ID või internetipanga võimalusi kasutades.

ID-kaardiga sisenemine

Arvutiga peab olema ühendatud ID-kaardi lugeja ning installeeritud tarkvara. ID-kaardi lugeja kaudu saab arvuti ID-kaardi kiibil olevat infot lugeda. ID-kaardi lugeja saate soetada pangakontorist või arvutipoest. Erinevad internetitarkvarad vajavad erinevat ID-kaardi tarkvara:

  • Windows

Kui arvutis puudub ID-kaardi jaoks vajalik tarkvara, siis käivitage internetiaadressil http://installer.id.ee ID-kaardi paigaldusprogramm ja jälgige ekraanile ilmuvaid juhiseid.

Tarkvara ID-kaardi kasutamiseks Windowsi rakendustega ning haldusvahend kaardilt info lugemiseks ja PIN koodide vahetamiseks.

Mozilla Firefox 8 ja uuemad versioonid ning ID-kaardi tugi.

  • Mac

ID-kaardi tugi Mac-ile on olemas alates versioonist 10.4 (Tiger).

Vajaliku tarkvara ja juhtnöörid leiate kodulehelt https://installer.id.ee/.

  • Linux

Eesti ID-kaardi kasutamise kohta Linuxis saate infot: https://installer.id.ee/?lang=est&os=linux

Mobiil-ID vahendusel sisenemine

Autentimiseks saate kasutada ka mobiiltelefoni. Sel juhul on vaja mobiiltelefoni ja Mobiil-ID lepingut mobiilioperaatoriga. Mobiil-ID lepingut saavad sõlmida EMT, TELE2 ja Elisa kliendid. Mobiil-ID tuleb enne kasutamist aktiveerida, selleks tuleb minna internetiaadressile Mobiil-ID taotlemine. Aktiveerimiseks on vaja kehtivat ID-kaarti.

Internetipanga vahendusel sisenemine

Panga vahendusel autentimiseks peab teil olema internetipanga leping. Sisenemise toimingu ajaks suunatakse teid panga keskkonda ja sisenemine toimub sarnaselt internetipanka sisenemisega.

Välisriigi kodaniku sisenemine

Välisriigi kodanikuna on võimalik autentida oma riigis välja antud elektroonilise isikutunnistuse abil, kui kodaniku koduriik osaleb Euroopa Liitu hõlmava elektrooniliste identiteetide (eID) koostalitlusvõime platvormi loomise projekti STORK katseprojektis "Cross border Authentication for Electronic Services". Nimetatud projektiga liitunud liikmesriigid on välja toodud vastava riigilipuga.

Sisenemise toimingu ajaks suunatakse välisriigi kodanik vastava riigi autentimiskeskkonda. Täpsemat infot katseprojekti kohta saab kodulehelt: https://www.eid-stork.eu/pilots/pilot1-more.htm.